in ,

Bitcoin şimdilerde düşüşte olmasına rağmen yatırım yapılmalı mı?

Bitcoin yükselişi başlayacak mı? Peter Brandt, BTC grafiğini yorumladı
Bitcoin yükselişi başlayacak mı? Peter Brandt, BTC grafiğini yorumladı

Kripto Para Haber – Bu yıl, tüm kripto para endüstrisi için oldukça ilginç geçiyor. Piyasadaki en büyük kripto para birimi olan Bitcoin’in değeri her değiştiğinde altcoinler de bunu takip etme eğilimindedir.

Son zamanlardaki Covid-19’un Delta varyantı dolayısıyla pandeminin bütün dünya için bir sonraki aşamada ne ifade edeceğinin belirsizliği gibi dünyada yaşanan birçok olay nedeniyle, Bitcoin’in son 24 saatte %6 oranında değer kaybettiğini gördük.


Bitcoin’de neler oluyor?

30.000 dolar Bitcoin için önemli bir destek seviyesiydi ve bir kez kırıldığında, bu kripto para birimini satan birçok insan görülebiliyor. Bununla birlikte, kripto para birimlerinin oynaklığı yatırımcıların da farkında olduğu oldukça olağan bir durumdur.

Her şeye rağmen, bunlar yalnızca 24 saat içinde 90 milyar dolarlık bir değer düşüşüne yol açtı. Bu da oldukça önemli bir olaydır ve Bitcoin’in tüm kripto para birimlerinde ne kadar büyük bir etkisi olduğunu gösteriyor.

Yakın geçmişe baktığımızda, Çin’de kripto para ticaretinde yeni bir baskı oluştu ve bu da Bitcoin fiyatının değişmesine neden olan faktörlerden bir tanesi oldu.

Bitcoin madenciliğinden sorumlu olan birçok bölgenin kapanmaya zorlandığını gördük. Bununla birlikte, bu potansiyel olarak Bitcoin’in merkeziyetçiliğine sebep olabilir.

Çin merkez bankasının da finans ve finans teknolojisi şirketleri ile müşterilerine kripto para ile ilgili hizmetler sunmamalarını hatırlatması için belirttiği bir durum var.

Tüm bunlar, Bitcoin fiyatının zaman içinde düşmesine kendi içlerinde sebep oldular.

Bunların sonucunda da herkesin aklındaki en önemli şey, “Bitcoin bu yeni düşük fiyat noktasında yatırıma değer mi?”

Bitcoin’e yatırım yapılmalı mı?

20 Temmuz tarihinde Bitcoin (BTC) 29.733 dolar değerindeydi. Bu da aslında kripto para biriminin 22 Haziran’dan bu yana ilk kez bu değere düşmesi demek oldu. Bunun yanında diğer dijital paraları da beraberinde aşağı sürükledi.

Bitcoin’in son fiyat düşüşlerini daha net görmek için Haziran ayının incelenmesi doğru olabilir. Referans noktası olarak, tüm zamanların en yüksek Bitcoin değerinin gözlemlendiği 14 Nisan tarihi alınabilir. Burada Bitcoin, 64.804 dolar değerindeydi.

Bununla birlikte, haziran ayındaki en yüksek noktası 14 Haziran’da 39.806 dolar, en düşük noktası 22 Haziran’da 32.598 dolar olarak kaydedildi. Bu da bize Bitcoin’in son zamanlarda hem ne kadar değer kazandığını hem de ne kadar değer kaybettiğini net olarak gösteriyor.

29.733 dolar noktasında birçok yatırımcı satım yapıyor gibi görünse de, temmuz ayı sonuna kadar değerini zaman içinde 30.000 dolara geri alma modeline sahip. Bu kripto para birimine yatırım yapmak için mükemmel bir zaman gibi görünüyor.

Bu da Bitcoin’i bir süredir gördüğümüz en ucuz fiyat noktalarından biri olabilir. Bitcoin değerinin tüm sektörü şekillendirdiği gerçeği göz önüne alındığında, elbet bir noktada değerinin artması kaçınılmaz olacaktır.

invezz


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Amerika Birleşik Devletleri stabilcoin düzenlemesini görüştü: Öneri paketi yolda

Amerika Birleşik Devletleri stabilcoin düzenlemesini görüştü: Öneri paketi yolda

Enjin, Küresel İlkeler Sözleşmesi'ne katılan ilk NFT plartformu oldu

Enjin, Küresel İlkeler Sözleşmesi’ne katılan ilk NFT plartformu oldu