in ,

Bitcoin sert çakıldı! Bugün 10.000 doları aşan BTC bir kez daha çöktü

Şubat ve Haziran grafikleri arasında büyük benzerlik: "Bitcoin çökebilir!"
Şubat ve Haziran grafikleri arasında büyük benzerlik: "Bitcoin çökebilir!"

Bitcoin cephesinde inanılmaz bir günü geride bırakıyoruz. Önce 10.100 doları aşan kripto para yarım saat içerisinde 700 dolar kaybederek 9.400 dolara dek geriledi. Balinalar tarafından gerçekleştirilen bir manipülasyon mu yoksa başka bir sebebi mi var? İnceleyelim.

Bitcoin son 24 saatte neler yaşadı?

TSİ 00.00’da 9.500 dolar seviyesinin hemen üstünde işlem gören Bitcoin, saat 2.30’u gösterdiğinde 9.900 doları kırmayı başardı. Tam bu noktada yeni bir sıçrama daha yapan BTC 2.50’de 10.200 dolara dayandı.


3.00-4.00 aralığına gelindiğinde yerini bulmayı başaran kripto para bu dakikadan itibaren neredeyse 14 saat boyunca neredeyse hiç hareket etmedi. 10.100-10.200 dolar aralığında çok dar bir aralıkta işlem gördü ve 10.000 doların kırıldığı fikri iyiden iyiye kuvvetlendi. Ancak ne olduysa saat 17.45’te oldu. 45 dakika içerisinde 700 doların üzerinde değer kaybeden Bitcoin 9.400 dolara dek geriledi. Bu haberin yazıldığı sırada ise 9.500 dolarda kalıcı olma gayretinde.

Bu düşüşle birlikte 10.000 dolar seviyesi “yenilmezlik unvanını” maalesef bir kez daha korumuş oldu. Boğalar günlük 12-EMA’yı savunmayı başarsa da 10.000 dolar dördüncü defa reddedildi. Bundan sonraki denemelerin daha zayıf olacağı aşikar.

Balina manipülasyonu mu?

4 saatlik ve saatlik grafikler “Bart Simpson” deseni olarak bilinen bir model oluşturdu. İsmi kulağa komik gelebilir ancak bu model kripto para piyasasında hayli kullanılan bir kalıp ve balinaların olası manipülasyonunu gösteriyor.

Bu örüntü, bir varlık hızlı bir şekilde yukarı veya aşağı gidip yatay yönde işlem görmeye başladığında ortaya çıkıyor.

4 saatlik yükseliş trendi açıkça yok edildi ve Bitcoin, her iki EMA’nın da altında işlem görüyor. MACD ise düşüş gösteriyor.

Boğalar ilk dalıştan sonra ufak bir toparlanma göstermesine rağmen bu çöküş, boğaların gücünü ve Bitcoin’e gerçek bir ilgi olup olmadığını sorgulatıyor. Aynı zamanda bazı analistler Bitcoin için hâlâ bir boğa görünümünde olduğumuzu düşünüyor zira bu bir birikim aşaması olarak görülebilir.

Önümüzdeki birkaç saat Bitcoin için kritik öneme sahip olacak ve dijital varlığın haftanın geri kalanı için yönüne karar verecek.

zycrypto

Bitcoin yatırımcıları dikkat: Mart ayından beri en sert çöküş geliyor!


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

26 Eylül Ethereum (ETH) ve Algorand (ALGO) fiyat analizi

2 Haziran Ethereum analizi: 250 doları kıran ETH için sıradaki durak neresi?

En iyi kripto para yatırım stratejisi hangisi? Usta analist açıkladı

Ethereum son çöküşten nasibini aldı: ETH 2.0’dan da haber geldi