in ,

Pantera CEO’suna göre Bitcoin satın almak için doğru zaman ne zaman?

Pantera CEO suna göre Bitcoin satın almak için doğru zaman ne zaman?
Pantera CEO suna göre Bitcoin satın almak için doğru zaman ne zaman?

Kripto Para Haber – “Pozisyonları kapatma dürtüsüne direnin. Duygusal ve finansal kaynaklara sahipseniz, başka yollardan da faydalanın.” Bu, birkaç varlık için çeşitli platformlarda yankılanan bir ticaret nakaratı. Bitcoin’de HODL (elinizde var olan yatırımın değerleneceğinden emin olmak olarak tutmak), her bitcoin düzeltmesi sırasında önemli bir ifade haline geldi.

Bitcoin için en önemli boğa senaryoları bugüne dek hep sabırla mümkün olabildi. Birçok analistin teknik analizine göre, bitcoin fiyatı önceki trendlere dayalı tahmin edilebilir bir model izliyor ve tekrar yükselecek.


Bu yazı yazılırken Bitcoin, son 24 saatte yaklaşık %2’lik bir fiyat düzeltmesiyle 36 bin doların hemen altında işlem görüyor.

Bitcoin satın almak için doğru zaman ne zaman?

Pantera CEO’su Dan Morehead’e göre:

“ŞİMDİ yeni yatırımcılar için BTC varlıklarını satın alma ve HODL zamanı. Yeni yatırımcılar için, piyasa trendin oldukça altındayken satın almak en iyisidir. Şimdi de o zamanlardan biri.”

Morehead ayrıca şunları söyledi:

“Bitcoin, son 11 yılın %20,3’lük trendine kıyasla ilk kez bu kadar ‘ucuz’ oldu. En son Haziran yatırımcı mektubuna göre, Bitcoin, 11 yıllık üstel eğiliminin %36 altında işlem gördü. Bitcoin, trend değerlemesi altında tarihinin sadece %20,3’ünü geçirdi.”

Morehead’in yeni yatırımcılara “piyasa trendin altındayken satın almayı” önermesinin ana nedenlerinden biri, bitcoin’in YOY (year over year) getirisiydi.

Yukarıda belirtilen resme göre:

“Yıllık geri dönüş, geçmiş zirvelerde olduğu gibi hiçbir zaman kelimenin tam anlamıyla grafikten çıkmadı. Şu anda yıllık %281 ile işlem görüyor – bu dönemde meydana gelen para basımı göz önüne alındığında bu tamamen makul görünüyor.”

Morehead, insan doğasına atıfta bulunarak, HODL çağrısını yineledi. Piyasa katılımcılarının, piyasa “trendin altında” iken satmalarına karşı çıktı ve bunun yerine bitcoin satın almaları gerektiğini de sözlerine ekledi.

Kripto traderlarını yakalayan korku, esas olarak bir faktörden, yani oynaklığından kaynaklanmaktadır. Ancak Morehead, şunları ekledi:

“Öğelerin çakışması, Blockchain piyasalarının keskin bir şekilde düşmesine neden oldu, ancak oynaklık çok zorlayıcı bir fırsat sundu.”

ambcrypto


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık! Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


amasya escort bayan

Avrupa Merkez Bankası yöneticisinden dijital euro ve CBDC açıklaması

Avrupa Merkez Bankası yöneticisinden dijital euro ve CBDC açıklaması

Bitcoin grafiğinde kritik gösterge açığa çıktı: Sırada ne var?

Ünlü analist kendi modeline, Btc fiyatı için yılsonu tahminini yaptı