in ,

Bitcoin piyasa değeri 600 milyar doların altına düştü

Ünlü CEO Clem Chambers, tekrar Bitcoin alacağı fiyatı açıkladı
Ünlü CEO Clem Chambers, tekrar Bitcoin alacağı fiyatı açıkladı

Kripto Para Haber – BTC şu anda 31.000 dolar civarında işlem görüyor. Dünyanın en değerli kripto varlığı Bitcoin, toplam piyasa değeri 600 milyar doların altına düşerken son 24 saat içinde değerinin yaklaşık %2’sini kaybetmiş durumda. BTC şu anda 26 Haziran 2021’den bu yana en düşük seviyesinin yakınlarında işlem görüyor.

kripto para birimlerinin genel piyasa değeri, Bitcoin ve Ethereum’daki son satışların ardından Pazartesi günü 1,27 trilyon dolara düştü. ETH, son 24 saat içinde ilk 5 arasında en kötü performans gösteren kripto para olmaya devam ediyor. Ethereum şimdi bir gün içinde yaklaşık %5 düştü.


“Her iki kripto varlığı da önemli satışların devam ettiğini gördüğünden, Bitcoin ve Ether için son zamanlardaki zorlu koşullar geçen hafta devam etti. Bitcoin’in son zamanlardaki sıkıntıları, kripto varlığın hafta boyunca düşmesiyle derinleşti ve zemin kaybetmeden önce 34.000 doların üzerinde işlem görmeye başladı. Şu anda 31.791 dolar civarında işlem görüyor. ETH haftaya 2.000 doların üzerinde başladı ancak zaman zaman 1.900 doların altında işlem yapmak için bir satış gördü.

Fiyattaki son düşüşe rağmen, Bitcoin kripto piyasası hakimiyetinde bir sıçrama meydana geldi. Dünyanın en büyük kripto para birimi şu anda toplam kripto pazarının %46’sından fazlasını oluşturuyor. ETH’nin kripto piyasası hakimiyeti yaklaşık %17 seviyesinde bulunuyor.

Bitcoin Piyasası Duyarlılığı

CNBC ile yakın tarihli bir röportajda, ABD’deki eski Hazine Sekreteri Steven Mnuchin, yatırım portföyüne Bitcoin eklemeyi planlamadığını söyledi. Temmuz 2021’in ilk iki haftasında BTC’nin blokzincir etkinliği de yavaş kaldı. Bitcoin yatırım ürünleri, son birkaç hafta içinde olumsuz hissiyatlara sahip. Avrupa’nın önde gelen kripto varlık yönetimi şirketi CoinShares tarafından yayınlanan en son dijital varlık fonu akışları raporuna göre, BTC ile ilgili yatırım ürünlerinde Temmuz 2021’in ikinci haftasında yaklaşık 7 milyon dolar değerinde çıkış görüldü.

financemagnates


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En çevre dostu yüksek sermayeli 4 kripto para ne kadar enerji harcıyor?

En çevre dostu yüksek sermayeli 4 kripto para ne kadar enerji harcıyor?

Son 24 saatteki Bitcoin düşüşü Grayscale fonuna pahalıya patladı

Grayscale CEO’su, ABD Bitcoin ETF’sinin onaylanacağını düşünüyor