in

Bitcoin Nisan ayını 57.000 seviyesinin üzerinde kapattı – altcoinler yükselişini sürdürüyor

Sert düşüş sonrası Bitcoin toparlanabilecek mi?
Sert düşüş sonrası Bitcoin toparlanabilecek mi?

Kripto Para Haber – Bitcoin ve tüm kripto piyasası Nisan ayının sonunda yeşile döndü. Bu ayki 4,2 milyar dolarlık opsiyonun sona ermesi olaysız geçti ve hiçbir muhalefet belirtisi olmadı.

29 Nisan’da 53.000 $ destek seviyesinin altına kısa bir düşüşün ardından Bitcoin, önceki yüksek seviyesi olan 57.400 $’ı geri kazanmak için öğle vakti %10 yükseldi.


tradingview btc

Genel benimseme

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor’un, şirketin geçen yılın aynı çeyreğine göre satışlarda %52’lik bir artış gördüğünü açıklaması, işletmelerin enflasyonla mücadele etmek ve yeni yatırımcıları çekmek için Bitcoin’i bilançolarında tutmaları gerektiği durumunu destekleyecektir.

Merkez bankası dijital para birimleri (CBDC) de ivme kazanıyor. İngiltere Merkez Bankası dijital bir pound getirmeyi planlıyor. Fransız merkez bankası Ethereum ağında barındırılan bir CBDC kullanarak 100 milyon dolarlık bir tahvil bağladıktan sonra 29 Nisan’da haberlere konu oluyor.

Altcoinler yükselmeye devam ediyor

Ana akım haberlerin ve analizlerin çoğu Bitcoin ve Ethereum’a odaklanırken, Cuma günü fiyatları çift haneli artan bir avuç altcoin traderların dikkatini çekti.

Bitcoin’in kripto piyasasındaki hakimiyeti iyi bilinen bir gerçektir. Altcoinlerin toplu olarak karşılaştığı son fiyat düzeltmesi, BTC’nin 50 bin dolarlık fiyat seviyesinin altına düştüğü zamandı. O zamandan beri, birçok altcoin ilham verici bir toparlanma gerçekleştirip yeni zirvelere ulaşmayı başarırken, BTC’nin fiyatı 55 bin dolarlık direnç seviyesinin oldukça altında gerilemeye devam etti.

Santiment tarafından sağlanan verilere göre, BTC’nin ETH gibi altcoinler üzerindeki üstünlüğü azalıyor. Sonuçlara göre, son birkaç ayda Ethereum, Bitcoin’in üstünlüğündeki açığı kapattı. BTC’nin mücadele ettiği bir zamanda meydana gelen yeni ATH’si ile, gelecekte kripto piyasasının nasıl çalışacağına dair küçük bir değişikliğe işaret edebilir.

santiment

Bu ölçümler, önümüzdeki ay ETH için son derece yükseliş senaryosu oluşturacak. Bu aynı zamanda, altcoin’in, BTC kaynaklı bir piyasa sarsıntısı tarafından engellenmediği takdirde, önümüzdeki haftalarda imrenilen 3.000 $ fiyat aralığına ulaşma olasılığını da kanıtlıyor.

IoTeX %75 artışla tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,085 dolara yükseldi ve günün en iyi performans gösterenlerinden biriydi. Blockchain projesi, Nesnelerin İnterneti (IoT) ekosisteminin yaygın kabul görmesini engelleyen ölçeklenebilirlik, anonimlik ve yüksek işletme maliyetleri konularını ele almayı amaçlamaktadır.newsbtc


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

MicroStrategy sahibi olduğu Bitcoin için hangi adımı atacak?

Ripple fiyat analizi: XRP için sıradaki hamle ne olacak?

XRP için balinalar ve borsalardan olağanüstü sinyaller geliyor! Fiyat artacak mı?