in ,

Bitcoin neden arttı ve yönü neresi? Dan Held fikirlerini paylaştı

Bitcoin neden arttı ve yönü neresi? Dan Held fikirlerini paylaştı
Bitcoin neden arttı ve yönü neresi? Dan Held fikirlerini paylaştı

Bitcoin dün geçen yıldan bu yana ilk kez 10.000 dolar seviyesine ulaştı. Sektörün önde gelen pek çok ismi, bu seviyeyi önemli bir psikolojik baraj ve olumlu piyasa hissinin işareti olarak görüyor. Peki Bitcoin neden arttı ve bundan sonraki yönü neresi? Kraken borsasından Dan Held fikirlerini paylaştı.

Bitcoin cephesinde son 4 ayda çok şey değişti

BTC‘nin 10 bin doların altına son düştüğü günden bu yana, yaklaşık dört ayda büyük değişiklikler görüldü. Kurumsal kabul artarken protokol geliştirme hızlandı. Pozitif düzenleyici hamlelerin yanı sıra hükümetlerin kripto paralara yaklaşımın da değişimler görüldü. İş geliştirme ve kripto para borsası Kraken’in direktörü Dan Held, kısa bir süre önce katıldığı The Breakdown isimli podcast yayınında bu değişimlerden söz etti.

Tone Vays halving öncesi için Bitcoin tahmini paylaştı

Held, Bitcoin’in fiyatının neyi yansıttığına değindi ve değerinin biraz öznel olabileceğine inandığını söyledi. Ayrıca korku ve açgözlülüğün fiyata nasıl derinden tezahür ettiği hakkında konuştu.

Bitcoin 3000 dolar olduğunda, birçok insan çok korkuyordu. Ancak şimdi çoğu insan bugün, bu fiyattan alım yapak istiyor.

BTC’deki artışın piyasa hissiyatının toplu bir yansıması olduğunu belirten Held, güçlü bir alım piyasasında olabileceğimizin altını çizdi.

Bitcoin boğa koşusunun daha çok başında.

“Yükseliş için ortam elverişli.”

Bugün, Bitcoin, daha güçlü temeller ve daha önce hiç olmadığı kadar sağlam bir altyapıya sahip makro ortamlar için daha uygun. Ayrıca kurumlar, alana girerek geçmişte mümkün olandan çok daha fazla sermaye sağlayabilecek yatırım araçlarına erişebiliyor.

Held’e göre Bitcoin’in İran askeri komutanı Kasım Süleymani’nin bu yılın başlarında öldürülmesine tepkisi, altınla aynı şekilde, güvenli bir sığınak olarak kullanımının arttığının göstergesi olabilir. Held, Bitcoin’in son altı haftadaki yükselişinin, bu yıl mayıs ayında gerçekleşmesi planlanan halving sebebiyle çok spekülatif bir hale gelmesinden kaynaklandığını da ifade etti.

Son birkaç ay içinde bir dizi önemli gelişme yaşanmış olsa da açık bir şekilde kripto para birimlerinin yolu çok uzun. Bununla birlikte, Bitcoin’in 10 bin doların üzerindeki konumunu güçlendirebileceği iddia ediliyor.

ambcrypto

2020’de uçuşa geçmesi beklenen 7 kripto para


Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 15 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
Önde gelen üç analistten Ripple tahmini: XRP fiyatı için olumlu 3 işaret

Önde gelen üç analistten Ripple tahmini: XRP fiyatı için olumlu 3 işaret

10 Şubat Ethereum analizi: ETH fiyatı nereye gidiyor?

10 Şubat Ethereum analizi: ETH fiyatı nereye gidiyor?