Bitcoin nasıl alınır, ne kadar alınabilir?

Bitcoin nasıl alınır
Bitcoin nasıl alınır

Popülerliği her geçen gün artan kripto para sektörünün lokomotifi Bitcoin’in, her geçen gün değeri artıyor ve bununla doğru oranda da meraklı sayısı artıyor. Bitcon ile tanışanların ilk iki sorunu ise, Bitcoin nasıl alınır, ne kadar alınabilir? oluyor.

En sık sorulan iki soru ise; Bitcoin nasıl alınır ?

Ne kadarlık Bitcoin alabilirim?

Bu haberde, nasıl, nederen ve ne kadarlık Bitcoin alabilirsiniz, bunu açıklıyor olacağız.

*Ne kadarlık Bitcoin alabilirim? önce bu sorudan başlayalım.

Bitcoin, yapısı gereği 100milyon Satoshi’den oluşmaktadır. 1btc=100.000.000 satoshi

Bu açıklama, bilinen bir yanlışı düzeltmiş olmalı. ”1 btc almak için, bu günün kuruna göre 2,700$’a ihtiyacım var” bilgisi yanlıştır. Dilediğiniz zaman, dilediğiniz kadar bitcoin alabilirsiniz. İster 100TL’lik, ister 100binTL’lik.

Bitcoin nasıl alınır ?

Ülkemizde direk Türk Lirası ile Bitcoin almanızı sağlayan borsaların sayısı artık oldukça fazladır.  Hangi borsadan işlem yapmak istediğinize kendiniz karar vermelisiniz.
 

1- Yapmanız gereken yukarıda isimleri geçen Bitcoin alım-satım platformlarından herhangi birinden sadece birkaç dakika süren üyelik oluşturmanız. Günlük 500TL’den daha fazla işlem yapacağınızı düşünüyorsanız, limitinizi arttırmak için, kimliğinizin ön ve arka fotoğrafını üye olduğunuz siteye yüklemeniz yeterli. Kısa sürede günlük limitiniz 100.000TL’ye kadar yükselecektir.

2- Üye olduğunuz sitenin TL işlemleri bölümünden, yatırmak istediğiniz tutarı girin. Karşınıza iban ve açıklama kodu çıkacak. Bu açıklama kodu ile girmiş olduğunuz tutarı bu ibana eft yapın. Sadece dakikalar içinde Türk Liranız, hesabınıza geçmiş olacak.

3-Bitcoin (BTC) işlemlerinden, alım-satım kısmından Türk Liranız karşılığında Bitcoin’i satın alabilirsiniz.

İşte Bitcoin almak bu kadar basit 🙂

Şimdi aldığınız Bitcoininizi dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Dilerseniz uzun vadeli yatırım, dilerseniz kısa süreli alım satım işlemleri, dilerseniz alışveriş için kullanabilirsiniz.

Ne kadarlık Bitcoin alabilirim?

Bitcoin, yapısı gereği 100 milyon satoshi’den oluşmaktadır. TL-kuruş, Dolar-cent gibi düşünebilirsiniz. Dolayısıyla işlem yapmak istediğiniz borsanın minimum Türk Lirası sınırı ne kadar ise o kadarlık Bitcoin alabilirsiniz. ( Genelde bu rakam 100 TL’dir )

 

Ülkemizde Bitcoin kabul eden yerlerin listesini burda görebilirsiniz. 


Sinan Dündoğan

Kripto Para Haber / Kurucu
Kripto Para Araştırmacısı


Yasal Uyarı: Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kar ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


https://kriptoparahaber.com/ethereum-ripple-dash-gibi-alt-coinler-nasil-alinir/


https://kriptoparahaber.com/bitcoin-nedir/


https://kriptoparahaber.com/blockchain-nedir/


 
Siz Ne Düşünüyorsunuz?

Binance