Bitcoin mi? altcoin mi?: İşte önümüzdeki ralliye yönelik çarpıcı anket sonuçları

Bitcoin mi? altcoin mi?: İşte önümüzdeki ralliye yönelik çarpıcı anket sonuçları
Bitcoin mi? altcoin mi?: İşte önümüzdeki ralliye yönelik çarpıcı anket sonuçları

Son zamanlarda yapılan bir ankete göre, halkın çoğunluğu Bitcoin’in önümüzdeki 30 gün içinde altcoin’lerden daha iyi performans göstereceğini düşünüyor. Ayrıca, altcoin sahibi olan kişilerin sayısı, Nisan ayının başından bu yana azaldı.

İnsanlar Bitcoin’in altcoin’lerden daha iyi performans göstermeye devam edeceğini düşünüyor

Ünlü bir kripto para birimi yorumcusu olan Alex Saunders, Twitter’da bir anket başlattı ve insanlara altcoin’lerin önümüzdeki 30 gün içinde Bitcoin’den daha iyi performans gösterip gösteremeyeceğini sordu. Belki de şaşırtıcı olmayan bir şekilde, katılımcıların %53’ü Bitcoin’in altcoin’lerden daha iyi performans göstereceğini düşünüyordu. Ankete toplam 1.532 oy verildi.

Bitcoin’in fiyatı 2019’da şu ana kadar %175 oranında artmayı başardı. Daha da önemlisi, piyasa nispeten istikrarlıydı ve fiyat yıllık yüksek seviyesinden %27’ye kadar düşmesine rağmen, herhangi bir şiddetli çöküş görmedi. Ancak, durum altcoinler için çok farklı. Birçoğu yıla yeşil renkte girerken, son birkaç ay içindeki performansları kasvetli oldu. Örneğin, Ethereum’un fiyatı yıllık yüksek seviyesinden %45 düştü. İlginçtir ki, Binance Coin (BNB) neredeyse aynı miktarda değer kaybetti.

Altcoin’lerin Bitcoin’e karşı performansları

Altcoin’lerin Bitcoin’e karşı nasıl bir performans gösterdiğine dikkat çektiğimizde, işlerin çoğu daha uzun vadeli düşüklere ulaştığından ve geri dönüş işareti olmadığını gösterdiklerinde daha da kötü görünüyor. Örneğin, BNB, bu yılın zirvesinden bu yana BTC’ye karşı %55’ten fazla düştü. Öte yandan, ETH, 1 Ocak’tan bu yana BTC’ye karşı neredeyse %50 düştü.

Tüm altcoin’lerin haberleri pompalanmasına rağmen, fiyatları üzerinde gerçek bir etkisi olmadı ve yatırımcıların artık altcoin satın almadığı görüldü. Bitcoin ve altcoin’ler arasındaki temel fark, Bitcoin’in zaten kendi rüştünü kanıtlamış olmasıdır, ancak çoğu altcoin henüz bunu başaramadı.

Yatırımcı altcoin’lere güvenini kaybediyor

Nitekim, yatırımcılar altcoin’lere olan inancını yitiriyor. Popüler Twitter hesabı DonAlt, nisan ayında başlayan bir dizi anket düzenledi. Daha önce bildirdiğimiz gibi, yatırımcıların %47’si altcoin’lere tahsis edilen portföylerinin %60 ila %100 olduğunu bildirmişti. Ancak, DonAlt Ağustos ayının sonunda benzer bir anket düzenlediğinde, bu sayı %38’e düşerken, portföylerinde %0 ile %19 arasında yer aldı. Bu, insanların altcoin piyasasından gittikçe çekildiği anlamına geliyor. Yukarıdakilerin hepsi göz önüne alındığında, altcoin’lerden çekilişin nedenini anlayabiliriz.

Cryptopotato

En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir