in , , , ,

Bitcoin Madencilik Konseyi: “BTC madenciliğinde sürdürülebilirlik çoğu ülkeden fazla”

Bitcoin madenciliği yasallaşma yolunda ilerliyor; son durak Belarus mu olacak?
Bitcoin madenciliği yasallaşma yolunda ilerliyor; son durak Belarus mu olacak?

Kripto para haber – Madencilik konseyi, Bitcoin madenciliği hakkında açıklamalarda bulundu. Bitcoin madenciliğinden kaynaklanan enerji tüketimi oldukça tartışılan bir konu oldu. Yapılan ankete göre, küresel Bitcoin madenciliğinde kullanılan sürdürülebilir enerji yüzdesi ABD, Almanya, Çin ve Hindistan dahil olmak üzere birçok ülkedeki sürdürülebilir enerji yüzdesinden daha yüksek.

Madencilik şirketleri ve diğer Bitcoin şirketleri için gönüllü bir küresel forum olan Bitcoin Madencilik Konseyi, küresel tüketim kalıplarını tahmin etmek için mevcut küresel bitcoin ağının % 32’sini kapsayan bir anket gerçekleştirdi.


Yeni veri sonuçlarına göre Haziran ayı sonundaki çeyrekte küresel bitcoin madenciliğinde kullanılan enerjinin % 56’sının yenilenebilir kaynaklardan oluşuyor.

Ankete göre, küresel Bitcoin madenciliği dünya enerji üretiminin sadece % 0,1’ini tüketiyor. Ek olarak, ABD’de elektrik üretmek ve dağıtmak için kullanılan tüm enerjinin % 65’i kaybolup boşa harcanırken israfın sadece % 2,8’i Bitcoin madenciliğinden oluşuyor.

Yapılan anket, küresel Bitcoin madenciliğinde kullanılan sürdürülebilir enerji yüzdesinin de ABD, Almanya, Çin ve Hindistan dahil olmak üzere birçok ülkedeki yüzdeden daha yüksek olduğunu ekledi.

Bulgular, bitcoin madenciliğinin yüksek enerji tüketimi özellikleri nedeniyle ciddi tepkilerle karşı karşıya kaldığı bir zamanda elde edildi. Bilimsel dergi Joule’de yayınlanan ‘Bitcoin’in Karbon Ayak İzi’ 2019 araştırma makalesine göre, madenciliğin neden olduğu karbondioksit emisyonları Sri Lanka ve Ürdün gibi ülkeler tarafından üretilen seviyelerle uyumluydu.

Madencilik Konseyi’nden açıklama şu şekildeydi:

Bitcoin madenciliği ihmal edilebilir miktarda enerji kullanıyor, gün geçtikçe daha verimli hale geliyor ve herhangi bir büyük sanayi ülkesinden daha yüksek bir sürdürülebilir enerji yüzdesine sahip.

Bitcoin Madencilik Konseyinin kurulma amacı enerji kullanımı şeffaflığını teşvik etmek ve dünya çapında sürdürülebilir madenciliği hızlandırmak. Kurucu üyeler arasında MicroStrategy, Argo Blockchain ve Hive gibi çeşitli kripto şirketlerinden yöneticiler yer alıyor.

Madencikik Konseyi Web sitesi geçen hafta yayına girdi. Tesla CEO’su Elon Musk’ın konseyde bir rolü olmadığı konsey tarafından açıklandı. Web sitesinde, “Katılımın kapsamı, bir grup Kuzey Amerika şirketi ile Bitcoin madenciliğini tartışmak için bir eğitim çağrısına katılmak” yazısı yer alıyor.

thehindu


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Cardano fiyat analizi: ADA için bir yükseliş bekleniyor mu?

Cardano fiyat analizi: ADA için bir yükseliş bekleniyor mu?

Güney Kore’deki kripto borsası gerginliği piyasa genelini etkiler mi? Bu hafta kritik!

Kore’de milyar dolarlık operasyon: Yasa dışı kripto işlemleri yapan 33 kişi yakalandı