in , , ,

Bitcoin madencilik devi, Nasdaq’da boy göstermeye başladı

Son fiyat artışından sonra, bitcoin üretmek için gereken enerjiyle ilgili dikkat çekici detaylar
Son fiyat artışından sonra, bitcoin üretmek için gereken enerjiyle ilgili dikkat çekici detaylar

Bitcoin madencilik ekipmanı üreticisi Canaan Inc. (NASDAQ: CAN) haka arzı sonrası Perşembe günü Nasdaq borsasında işlemlere başladı.

Canaan hisseleri ilk gün nasıl bir performans gösterdi?

Çin merkezli şirket, Çarşamba günü halka arzda 90 milyon dolar topladı ve her bir hisse değeri 9 dolar olan 10 milyon hisse senedine çıkarıldı.


Canaan’ın hisseleri, düşmeden önceki iki saatlik işlemlerde yüzde 39,4 artarak 12,54 dolar çıktı. Hisse senetleri günün geri kalanında nispeten sabit kaldı ve gün sonunda 9 dolarlık teklif fiyatının bir sent altı düşerek  8,99 dolarından kapandı.

Madencilik devi için halka arz neden önemli?

Bu, Canaan’ın halka arz için üçüncü girişimiydi. Şirket, geçtiğimiz yıl hem Çin’de hem de Hong Kong’da halka arz yapmaya çalıştı.

Canaan, pazardaki çoğunluk payını kontrol eden Çin menşeli Bitmain Technologies Ltd’den sonra dünyanın en büyük ikinci kripto para madencilik ekipmanı üreticisi.

Şirket, defter değerini yılın başında 1 milyar dolara çıkarmak istiyordu, ancak Ekim ayında son açıklanan rakamlarda hedefini önemli ölçüde -400 milyon dolar kadar- düşürdü.

Teklifin yeterli talep görüp görmeyeceği konusunda endişeli olduğu için konsorsiyum lideri Credit Suisse(NYSE: CS Canaan,) Canaan’a olan desteğini çekmesi sonrası halka arz hedefini 90 milyon dolara düşürdü.

finance.yahoo


Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 15 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lightning Network

Lightning Network bu yıl beklenileni veremedi, proje ne aşamada?

Grayscale artık toplam var olacak 21 milyon bitcoin'in % 3'ünden fazlasına sahip

Grayscale Invesments, halka açık ticarete yönelik yeni bir kripto para yatırım ürünü çıkarıyor