in , ,

Bitcoin madencilerinin ağustos ayı kazancı dudak uçuklattı!

Bitcoin madencilerinin ağustos ayı kazancı dudak uçuklattı!
Bitcoin madencilerinin ağustos ayı kazancı dudak uçuklattı!

Ağustos ayında Bitcoin madencileri tarafından elde edilen toplam gelir, Ethereum madencileri tarafından elde edilen geliri hayli aştı. Yakın tarihli bir rapora göre Bitcoin madencilerinin yalnızca ağustos ayında yaklaşık 370 milyon dolar gelir elde ettiği ortaya çıktı. Bitcoin işlem ücreti, ağustos ayındaki gelirin büyük bir yüzdesini oluştursa da, Ethereum bu noktada bekleneni veremedi.

Bitcoin madenci geliri 400 milyon dolara dayandı

Bitcoin madencileri tarafından geçen ay yaklaşık 368,3 milyon dolar elde edildi. Aktarılan bilgiye göre madencilerin temmuz ayında 300 milyon dolarlık gelir elde etmesi aylık bazda %23,19 artışa tekabül ediyor. Bu aynı zamanda kripto madencilerinin işlem ücretleri ve blok ödülleri açısından haziran ayından bu yana elde edilen en yüksek geliri temsil etmekte.


Bitcoin, mayıs ayında ağın blok ödülünü yüzde 50 azaltan üçüncü yarılanma olayını yaşadı. Yarılanmadan önce, blok başına madencilik ödülü 12,5 BTC idi ancak etkinlikten sonra 6,25 BTC’ye düştü. Sonuç olarak madencilerin aylık gelirleri 281,6 milyon dolara düştü, bu da 15 ayın en düşük seviyesi.

18 ayın zirvesi

Ağustos ayında Bitcoin işlem ücretleri, madenci gelirinin nispeten büyük bir yüzdesini, yüzde 10,7’yi (39 milyon dolar) karşıladı. Bu son 18 ayda görülen en büyük gelir. Temmuz ayı itibarıyla işlem ücretleri Bitcoin madencilerinin gelirinin yaklaşık yüzde 8,5’ini oluşturdu. Ağın ortalama günlük ücretleri ise geçen ay 2 doların üzerindeydi.

Ethereum ağı, gelişen DeFi sektörü ile artan bir aktivite kazanmış olabilir ancak madencilerin geçen ayki geliri düşüktü. ETH madencileri Ağustos ayında 285,1 milyon dolarlık gelir elde etti ve bu 25 ay boyunca madenciler tarafından elde edilen en büyük gelir. İşlem ücreti, tüm gelirin yaklaşık yüzde 40,5’ini oluşturdu.

Bu arada dünün en çok kazandıran DeFi tokenleri için buradaki yazımıza göz atabilirsiniz.

cryptopolitan


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

12 Eylül Stellar ve Crypto.com fiyat analizi: XLM ve CRO’da son durum

12 Eylül Stellar ve Crypto.com fiyat analizi: XLM ve CRO’da son durum

12 Eylül Litecoin fiyat analizi: LTC için beklenen seviyeler ve önemli noktalar

12 Eylül Litecoin fiyat analizi: LTC için beklenen seviyeler ve önemli noktalar