in , ,

Bitcoin madencileri Temmuz ayında 971 milyon dolar gelir elde etti

Bitcoin madencileri Temmuz ayında 971 milyon dolar gelir elde etti
Bitcoin madencileri Temmuz ayında 971 milyon dolar gelir elde etti

The Block Research tarafından toplanan aylık verilere göre Temmuz ayı boyunca bitcoin madencileri 970 milyon doların biraz üzerinde gelir elde etti.

The Block’s Data Dashboard’a göre aylık toplamı, işlem ücretleri dahil 971,83 milyon dolardı. İşlem ücretleri – veya kullanıcılar tarafından Bitcoin ağını kullanırken ödedikleri miktarlar – 27.59 milyon $ olarak geldi.


Aylık gelirin büyük çoğunluğu sübvansiyon kazançları şeklindeydi ve her yeni bitcoin bloğu, bilindiği gibi 6.25 BTC üretiyor. Bitcoin madencileri, bir bitcoin madenciliği işletmesinin maliyeti, kazandıkları sübvansiyonlar ve işlem ücretlerinden daha düşük olduğu dönemlerde kâr elde ederler.

Aylık gelir rakamı, Haziran ayındaki 839.09 milyon $ olarak gerçekleşmişti. Temmuz ayında bir önceki aya göre 132,74 milyon dolar kadar daha fazla bir artış meydana gelmiş oldu, ancak yine de Mart ayında görülen tüm zamanların en yüksek aylık gelir miktarı olan 1.75 milyar doların oldukça altında kalıyor.

theblockcrypto

Bitcoin fiyatı ise Nisan ortasında 64,854 dolara ulaşarak tüm zamanların en yüksek değerini görmüştü. Bu verilere göre Bitcoin madencileri faaliyet kazançları, bir bakıma BTC faaliyetlerinde artıştan kaynaklanıyor. Bu gelir artışı, zaman zaman Bitcoin fiyatına olumlu yansıyan bir faktör olarak düşünülebilir.

Ancak madenciler BTC cinsinden gelir elde ettikleri için BTC varlıklarını nakde çevirmeleri durumunda piyasada satış baskısı oluşturmaları da olasılık dahilinde.


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


One Comment

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Cardano ağında hard fork sonrası akıllı sözleşmeler çalıştırılabilecek

Cardano ağında hard fork sonrası akıllı sözleşmeler çalıştırılabilecek

Bitcoin fiyat artışıyla, tezgah üstü işlem sayısı da arttı!

Bitcoin fiyat artışıyla, tezgah üstü işlem sayısı da arttı!