in ,

Bitcoin krizden nasıl çıkacak? Milletvekili açıkladı

Bitcoin, TradingView'de en popüler ikinci varlık 
Bitcoin, TradingView'de en popüler ikinci varlık 

ABD Milletvekili Tom Emmer, Bitcoin ve Blockchain teknolojisinin geleceğinden emin. ABD’li temsilci, en çok güvendiği kripto para birimi Bitcoin için koronavirüsün neden olduğu ekonomik kaos sonrasında daha da yükseleceği açıklamasında bulundu.


Bitcoin ve Blockchain’in önemi artacak

Morgan Creek Digital’in kurucu ortaklarından Anthony Pompliano’yla 3 Ağustos’ta yaptığı röportajda kongre üyesi, “Krizden sonra Bitcoin yok olmayacak, daha da güçlenecek.” dedi.

Emmer’e göre hem Bitcoin hem de altında yatan Blockchain teknolojisi “gittikçe daha önemli olmaya devam edecek” ve eşi görülmemiş değeri nedeniyle daha fazla gelişme görecek. Politikacı “Görüyorsunuz, değeri var, bir şeyin değeri olduğunda insanlar risk alacak ve üstüne gidip geliştirecek.” dedi.

ABD bankaları resmî olarak BTC yetkilisi

Emmer’e göre ABD hükümetinin bankalara geçen hafta kripto para birimleri için yetki sağlamaları Bitcoin’in geleceği için daha da umut verici.

Para Birimi Kontrolör Ofisi 22 Temmuz’da Bitcoin gibi kripto para alım satım ve depolama işlemleri için bankaları resmi yetki vermişti. Emmer’e göre Para Birimi Kontrolörü Brian Brooks bu hareketiyle Bitcoin’in geleceğine önemli bir katkıda bulundu.

Brian Brooks adeta ‘Hey, kurumlar, kripto ile bankacılık yapmaya başlayabilirsiniz. Kripto için ev sağlayabilirsiniz, onunla çalışmaya başlayabilirsiniz.’ dedi.

Emmer, piyasalar toparlanmaya başladığında Bitcoin’in daha da sağlamlaşacağını düşünen tek insan değil. Mart 2020’de milyarder yatırımcı ve Blockchain teknik destekçisi Tim Draper, Bitcoin’in küresel finansal krizden kurtulmak için en önemli araçlardan biri olacağını öngörmüştü. Draper, “Dünya geri döndüğünde, günü kurtaran bankalar ve hükümetler değil, Bitcoin olacak.” dedi.

cointelegraph


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Geleneksel piyasalara ilgi düşerken Bitcoin vadelileri rekor düzeyde ilgi görüyor

Geleneksel piyasalara ilgi düşerken Bitcoin vadelileri rekor düzeyde ilgi görüyor

4 Ağustos kısa vadeli Litecoin fiyat analizi

4 Ağustos kısa vadeli Litecoin fiyat analizi