in ,

Bitcoin korku ve açgözlülük endeksi, 12 Mayıs tarihinden beri ilk defa nötr!

Bitcoin korku ve açgözlülük endeksi, 12 Mayıs tarihinden beri ilk defa nötr!
Bitcoin korku ve açgözlülük endeksi, 12 Mayıs tarihinden beri ilk defa nötr!

Kripto Para Haber – Bitcoin yatırımcıları fiyatlar ne zaman yükselse, açgözlü olma eğiliminde. Piyasalar düşüş yaşadığında ise hâkimiyeti korku alıyor.

Popüler Korku ve Açgözlülük Endeksi’ne göre, 12 Mayıs tarihinden bu yana ilk kez endeks nötr durumda. Ondan önce, uzun süreli bir korku ya da aşırı korku eğilimindeydi.


Bitcoin korku ve açgözlülük endeksi nötrleşiyor

Piyasa duyarlılığı, bir yatırım kararı vermeden önce inanılmaz derecede önem arz ediyor. Mevcut kripto para piyasası duyarlılığını ölçen araçlardan biri de Korku ve Açgözlülük Endeksi oluyor. Piyasada yaşanan oynaklık, piyasa momentumu, sosyal medya, anketler, hakimiyet ve eğilimleri içeren çeşitli kaynaklardan gelen verileri ölçüyor.

Yazım sırasında endeks, bu yıl 12 Mayıs tarihinden itibaren tarafsız bölgede yer alıyor. Kripto piyasasının fiyatların düşmesiyle, genel durgunluk ve kararsızlıkla açıklanabilecek korku duygusu mevcuttu.

Bitcoin fiyatı için ne anlama geliyor?

Öncelikle, Korku ve Açgözlülük Endeksinin sadece Bitcoin değil, daha geniş kripto para piyasasına açıkladığı söylenebilir. Bununla birlikte, BTC’nin hâkimiyeti ve endüstrinin genel hızını belirleme eğilimi göz önüne alındığında, Bitcoin fiyat hareketlerinin piyasa üzerinde etkisi olduğu söylenebilir.

Bununla birlikte, piyasa duyarlılığı şu anda kararsızlığın bir işareti olan tarafsız bir bölgede yer alıyor. Başka bir anlamda endeks, yatırımcıların hâlâ net bir yön aradığını gösteriyor.

BTC hâlâ 40.500 dolar seviyesinde ciddi bir dirençle mücadele ediyor. Bitcoin’in direnç bölgesi 0,382 Fib düşüş seviyesi ve 100 günlük hareketli ortalama gibi teknik göstergelerin olduğu yer. Bu direnç kripto para için ilk yakın engel.

Korku ve açgözlülük endeksi nedir? Aşırı bir korku hâkim olduğunda, genellikle iyi bir satın alma fırsatına işaret eder. Aşırı açgözlülük durumunda olduğunda olduğunda ise satış zamanı olmalı. Ancak, tarafsız olduğunda, yön onaylarını beklemek belki de en iyisi olabilir.

cryptopotato


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anonim cüzdanlar ve Coinbase Bitcoin translerleri dikkat çekici boyutlara ulaştı

Anonim cüzdanlar ve Coinbase Bitcoin translerleri dikkat çekici boyutlara ulaştı

Theta Network ONE Championship ile NFT pazarı başlatmaya hazırlanıyor

THETA Fiyat Analizi – Yukarı yönlü kanal oluşacak mı?