in ,

Bitcoin kârlı bir yatırım mı? Dikkat çekici bir veri ortaya çıktı

Tanınmış analistten Bitcoin ve XRP için korkutan senaryo! “Dördüncü çeyrek sıkıntılı geçecek”
Bitcoin kârlı bir yatırım mı? Dikkat çekici bir veri ortaya çıktı

12 Mart’taki çöküşten sonra toparlanıp toparlanamayacağı merakla beklenen Bitcoin o günden beri kademeli bir iyileşme gösteriyor. 3.400 doları gördükten sonra yaralarını hızla saran öncü kripto para birimi, bugün birkaç kez 10.000 dolar seviyesini ihlal ederek beş haneli fiyatlandırma başarısını yineledi. Peki Bitcoin kârlı bir yatırım mı?

Birçok uzmana göre BTC hayatının geri kalanında bir daha dört haneli fiyata dönmeyecek. Ancak bunu söylemek için çok erken olduğu aşikar. Zira bugüne dek neredeyse her dik hareketten sonra bir düzeltme görüldü. Halving’e de üç gün kaldığı hesap edildiğinde yatırımcıların aceleci davranmaması ve panik alış/satışları yapmamaları önem taşıyor.


Bitcoin kârlı bir yatırım mı?

Günümüze dönersek; bugün sağlanan bir veriye göre BTC’nin doğduğu 2009 yılından beri ömrünün %95’inde kârlı olduğu ortaya çıktı.

https://twitter.com/PositiveCrypto/status/1258665036245020673

Piyasa değerine göre lider kripto para birimi sadece 11 yıldır var ve neredeyse değersiz doğduğunu unutmamak gerekiyor.

Bitcoin’e yatırım yapmanın kârsız olduğu tek zaman, 2017’nin sonlarını, 2018’in başlarını ve 2019’un ortalarını içeren küçük bir zaman dilimi. Bu üç zaman aralığı dışında BTC alan biri çok büyük oranda kâr etti.

Madalyonun diğer tarafında, kripto para piyasasının acımasız tarihini unutmamak gerekiyor. 2017 sonunda başlayan ve 2018 yılının neredeyse tamamında süren ilgi balonu, ortaya pek çok altcoin’in çıkmasına sebep olmuştu. O günlerden beri bu altcoinlerin neredeyse %99’unun patladığı biliniyor. Çılgınlık sırasında doğan bu altcoinler, sadece birkaç gün kârlılık gördü.

Peki sizce Bitcoin kârlı bir yatırım mı? Bugüne kadarki yatırımlarınızda başınızdan neler geçti? Yorumlarda bizimle paylaşın.

bitcoinist

Bitcoin 10 bin dolarla savaşırken ünlü analist yatırımcıları uyardı!


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bitcoin fiyat yükselişi madencilere yaradı: Gelirler arttı

Bitcoin fiyat yükselişi madencilere yaradı: Gelirler arttı

Bitcoin yükselişe devam etmeden önce bu seviyeye düşebilir! Analist açıkladı

Halving sonrasında Bitcoin nasıl bir varlık sınıfına tabi olacak?