in , ,

Bitcoin için yapılan kalabalık duyarlılığı ölçümü en düşük seviyelerinde; BTC için ne anlama geliyor?

Bitcoin için yapılan kalabalık duyarlılığı ölçümü en düşük seviyelerinde
Bitcoin için yapılan kalabalık duyarlılığı ölçümü en düşük seviyelerinde

Kripto Para Haber – Bitcoin (BTC) fiyatı, nispeten düşük aktivite dolu bir hafta sonundan sonra tekrar 45 bin doların üzerine çıktı. En büyük kripto para fiyatı, geçen haftaki piyasa flaş çöküşü sırasında 50 bin dolarlık kilit desteği kaybetti. BTC, 55 bin dolarlık direnci test etme yolundaydı, ancak şimdi 50 bin doların üzerinde bir ivme oluşturmak için mücadele ediyor.

Bitcoin


Bitcoin, ağustos ayında 3 aylık uzun uzun bir sessizlikten sonra 50 bin doların üzerinde 3 ayın en yüksek seviyesini kaydetti ve kripto piyasasının geri kalanı da yükseliş eğilimi gösterdi. Bununla birlikte, Eylül, tarihsel olarak, Bitcoin aylık getirilerinin çoğunlukla negatif geldiği ve hatta birkaç durumda bile kazançların tek haneli olduğu bir düşüş ayı olduğunu kanıtladı.

2021 farklı değil gibi görünüyor, ilk hafta oldukça yükselişe geçmiş olsa da, birçok kişinin en iyi kripto para biriminin Eylül uğursuzluğunu kırabileceğine inanmasına rağmen, şimdi Eylül fiyat hareketi negatif kalmaya devam edecek gibi görünüyor.

Bitcoin
kaynak: Santiment

Kripto analitik firması Santiment verilerine göre, Bitcoin kalabalık hissi tarihi en düşük seviyelere ulaştı. Metrik, pozitif ve negatif BTC puanları ile birlikte yorum hacmini içerir. Negatif piyasa hissiyatı mevcut piyasa görünümünü gösterirken, tarihsel olarak BTC fiyatı, aşağıdaki grafikte görülebilen kalabalığın hissiyatının daha düşük seviyelere ulaşmasıyla önemli bir geri dönüş kaydetti.

 

Bitcoin 50.000 doları yeniden kazanmalı

En iyi kripto para birimi, 5 bin ila 50 bin dolar aralığında güçlü bir zincir içi destek bölgesi oluşturdu ve hızlı düşüşten önce 55 bin dolar ile 59 bin dolar arasındaki zincir üstü destek bölgesine girmek istiyordu. Şimdilik, bu bölgede büyük satın alma emirleriyle karşılandığından, devam etmesi için en önemli direnç 50 bin dolar. Bitcoin, kilit direnci ele geçirmeyi ve onu desteğe dönüştürmeyi başarırsa, fiyat momentumu yükseliş eğilimine girebilir. Bu da BTC’nin önümüzdeki günlerde önemli bir yükseliş algısına neden olabilecek bir golden cross formasyonu görmesini sağlayabilir.

Bitcoin fiyat momentumu, bu boğa rallisinin ikinci ayağında altcoinlerin olağanüstü yükselişi tarafından da gölgelendi. Solana (SOL), Terra (LUNA), Cardano (ADA) ve diğerleri de dahil olmak üzere birçok altcoin şimdiden tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştı.

coingape


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dünyanın en büyük borsalarından biri Tron ekosistemine katılıyor

Dünyanın en büyük borsalarından biri Tron ekosistemine katılıyor

XLM fiyatı, Stellar boğaları yeniden ortaya çıktıkça %20 artış hedefliyor

XLM fiyatı, Stellar boğaları yeniden ortaya çıktıkça %20 artış hedefliyor