in ,

Bitcoin için kritik sinyal açığa çıktı: Son görüldüğünde BTC dip yapmıştı!

Bitcoin için kritik sinyal açığa çıktı: Son görüldüğünde BTC dip yapmıştı!
Bitcoin için kritik sinyal açığa çıktı: Son görüldüğünde BTC dip yapmıştı!

Birkaç gün önce 630.000’inci bloğun da çıkarılmasıyla halving geçiren Bitcoin ağında enflasyon oranı yarı yarıya düşmüş oldu. BTC enflasyonu altın ve fiat para birimlerinden daha düşük bir seviyeye çekilirken bu dakikadan sonra fiyatta neler olacağı merakla bekleniyor.

Meltem Demirörs: “Sevinmek için erken.”

Önceki halving etkinliklerine atıfta bulunan pek çok isim, BTC’nin ilerleyen günlerde yeni zirvelere yürüyeceğindem emin. Ancak Coinshares’tan Meltem Demirörs, bu yükselişi düşünmek için henüz erken olduğunu söyledi. Bloomberg’e konuşan Demirörs şöyle dedi:


8 bin doları kırdığı için Bitcoin etrafında bir coşku görüyoruz, ancak halen yakından izliyoruz ve genel görünümün henüz boğayı simgelediğini düşünmüyoruz. Bitcoin’in halving sonrasında daha ticaret faaliyeti görmesini bekliyorum.

Bitcoin için bir dip işareti görüldü

Bir zincir verisi, kripto para biriminin son sekiz yıldır bir dip işareti olarak hareket eden bir sinyali ortaya çıkardığını gösteriyor.

Uzman analist Philip Swift tarafından paylaşılan verilere göre, The Puell Multiple isimli bir zincir metriği, çok önemli bir alana ulaştı. Bu metrik, BTC’nin günlük arzının dolar değeriyle aynı metriğin bir yıllık hareketli ortalaması ile elde edilen bir metrik.

Yukarıdaki grafikte görülebileceği gibi, metrik son zamanlarda grafiğin alt kısmında görülen yeşil banda girdi. Bu genelde Bitcoin dibe daldığında gelinen bir seviye.

BTC bu yıl 3.700 dolara düştüğünde bu metrik yine yeşil bölgeye ulaşmıştı. Ayrıca 2018’in sonlarında yeşili gördüğünde BTC 3.150 dolara ulaşmıştı.

Bu tarihsel emsal, Bitcoin’in halving sonrasında bir dibe yaklaştığını ancak uzun vadeli bir ralliye başlamak üzere olduğunu gösteriyor.

bitcoinist


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ING ekonomisti uyardı: “Halving, Bitcoin fiyatını yükseltmeyebilir.”

ING ekonomisti uyardı: “Halving, Bitcoin fiyatını yükseltmeyebilir.”

Ethereum yükselişe geçti ancak dikkat: Boğa tuzağı olabilir!

Ethereum yükselişe geçti ancak dikkat: Boğa tuzağı olabilir!