in ,

Bitcoin için bu hafta sırada ne var? Piyasa araştırması ve analist yorumları

Bitcoin için bu hafta sırada ne var? Piyasa araştırması ve analist yorumları
Bitcoin için bu hafta sırada ne var? Piyasa araştırması ve analist yorumları

Dün geceki düşüşe rağmen Bitcoin, 11 Mart’taki çöküşe göre hâlâ yüzde 135 daha pahalı. Geçen ay birkaç kez 10.000 doları geçen ancak tutunmakta başarılı olamayan BTC’nin beş haneli fiyatlarda kalıcı olacağı günler beklenirken kripto para, dün akşam 8.625 dolara dek düştü.

Chonis: “Tweezers top modeli Bitcoin için düşüşü ima ediyor.”

Bu kaybın daha fazla düşüşe yol açabileceğini söyleyen birçok analist var. Chonis isimli tanınan bir yatırımcı, BTC’nin haftalık grafiğinin “tweezers top” ismi verilen bir model ortaya koyduğunu iddia etti. Bu model, aşağı yönlü gidişatın süreceğini ima ediyor.


IntoTheBlock sinyalleri BTC için alarm veriyor

Buna ek olarak, IntoTheBlock’un en önemli piyasa sinyallerinden beş tanesi, şu anda Bitcoin için düşüş bölgesinde.

Bu sinyallerin isimleri şöyle: Akıllı Fiyat, Net Ağ Büyümesi, Para İçi, Teklif-Alış Hacmi Dengesizliği ve Büyük İşlemler.

CME’nin boşlukları yüzde 77 ihtimalle doluyor: Bitcoin bu hafta tekrar 9.200’ü geçebilir

Bununla birlikte, bir piyasa araştırması, Bitcoin’in önümüzdeki hafta 9.000 doların üzerinde işlem görmesinin nispeten yüksek olduğunu gösteriyor.

CME’nin Bitcoin pazarını vadeli işlemlerde açmaması nedeniyle, cuma akşamı ile pazartesi sabahı arasında Bitcoin fiyatında bir tutarsızlığa sebep olan boşluklar oluşuyor. Bu neredeyse her hafta görülen bir durum. Son olarak geçen cuma 9.200 dolardan kapanan BTC, bu sabah 8.000 dolar seviyesinde açıldı.

Market Science isimli bir kripto veri firması, CME boşluklarının %77’sinin bir sonraki haftada dolduğunu ortaya koydu. Eğer bu boşluk tekrar dolarsa BTC yeniden 9.200 doların üstüne çıkabilir. Tarihsel verilere göre bu ihtimal yüzde 77 olarak ifade ediliyor.

Örneğin 8.000 dolar seviyesine son ulaştığında herkes Bitcoin için boğa piyasasının sona erdiğini düşünüyordu. Ancak sonra hızla 10.000 dolara sıçrayarak CME’deki boşluğunu kapatmasını bildi.

newsbtc

Bitcoin almak için iyi bir zaman mı? Ünlü ekonomi yazarı açıkladı


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blockchain teknolojisi Çin’in devlet gündeminde: Devasa bir fon kurulabilir

Blockchain teknolojisi Çin’in devlet gündeminde: Devasa bir fon kurulabilir

Ethereum 2.0 Staking Sözleşmeleri yükselmeye devam ediyor

Ethereum 2.0 lansman tarihi tekrar ertelenebilir