in

Bitcoin için bu göstergeler alarm veriyor! Fiyat düşecek mi? Analistler ne söylüyor?

Bitcoin için bu göstergeler alarm veriyor! Fiyat düşecek mi? Analistler ne söylüyor?
Bitcoin için bu göstergeler alarm veriyor! Fiyat düşecek mi? Analistler ne söylüyor?

Kripto Para Haber – 50.000 doların üst bölgesinde birkaç gün geçtikten sonra Bitcoin geri çekildi. BTC, 1 saatlik grafikte yatay hareketle 54.137 dolardan işlem görüyor ve 24 saatlik grafikte düzeltme seviyelerine yaklaşıyor. Bazı göstergeler, en azından kısa vadede daha fazla değer kaybına işaret ediyor.


Kripto piyasası, ABD Hazine Bakanı Janet Yellen’ın açıklamalarına olumsuz tepki veriyor gibi görünüyor. Piyasa değerine göre en iyi 10 kripto para birimi, günlük grafikte %30 kazanan Dogecoin (DOGE) ve %3,1 kazandıran Litecoin dışında kırmızı renkte. Holger Zschhaepitz’e göre, geleneksel pazardaki görünüm de aynı derecede acı verici:

Hay aksi! Yellen’in faiz açıklamalarının ardından hisse senetleri düştü ve Korku Endeksi Vix sıçradı. Hazine Bakanı Janet Yellen, ekonomideki aşırı ısınmayı durdurmak için faiz oranlarının bir noktada artması gerekebileceğini söyledi.

Yellen’in ifadeleri, Bitcoin’in daha yüksek zaman dilimlerinde (30 günlük grafik) bir Doji mumu oluşturmasıyla aynı ana denk geldi. Bu gösterge, bir varlığın fiyatı aynı fiyattan açılıp kapandığında oluşuyor ve anonim trader CryptoHamster’ın dediği gibi genellikle bir trendin tersine döndüğünü gösteriyor.

Blockchain analisti Permatoro Niño, Bitcoin’in 54.000 ila 56.000 dolar arasında bir fiyat tabanı belirleyebileceğini iddia ediyor. 50.000 dolara geri çekilme “hoş görünmüyor” ancak bu bölge kritik bir destek bölgesi olarak işlev görebilir.

Analist, yatırımcılar tarafından kâra dönüştürülen BTC miktarını ölçmek için kullanılan son 3 gün için Gerçekleşen Kârlar metriğine göre, 40.000 ve 60.000 dolar civarında büyük “yeşil” değerler olduğunu söyledi.


Ancak gösterge düşüş eğiliminde ve devam ederse daha fazla değer kazanmayı destekleyebilir. Permatoro Niño şunları söyledi:

Her zaman kendime hatırlatmam gereken bir şey, birikim/dağıtımın zamanda tek bir nokta olmadığı, daha çok uzun bir süre olduğudur. 2021’in başından beri bu dönemlerden birini yaşadığımız oldukça açık.

Analist William Clemente, son 24 saat içinde 3.771 BTC’nin borsa platformlarına taşınmasını işaret etti. İşlem, BTC’nin mevcut seviyelere geri çekilmesinden önce gerçekleşti. Boğaları desteklemek için analist, potansiyel yerel zirveleri ölçmek için kullanılan bir ölçü olan Bitcoin’in Piyasa Değerinin Gerçekleşen Değerini (MVRV) inceledi ve boğa koşusunun sürebileceğini iddia etti.

newsbtc


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dogecoin yükselişte: Rekor kıran DOGE 1 doları görebilecek mi?

Dogecoin yükselişte: Rekor kıran DOGE 1 doları görebilecek mi?