in ,

Bitcoin için 2019 nasıl geçti? İyi bir yatırım aracı mı, hayal kırıklığı mı?

10 Mart Bitcoin analizi: 5 ayın en kötü performansından sonra BTC ne yapacak?
10 Mart Bitcoin analizi: 5 ayın en kötü performansından sonra BTC ne yapacak?

Yılın son bölümündeki düşüş eğilimine rağmen 2019, birçok kişi tarafından kripto para piyasası ve Bitcoin için önemli bir kırılma olarak kabul ediliyor. Ancak son veriler farklı bir hikaye anlatıyor.

Bitcoin uzun vadede kârlı ancak kısa vadede ideal değil

Longhash tarafından yayımlanan verilere göre Bitcoin, 2009’dan bu yana sadece 410 gün boyunca kârlı olmayan bir yatırım oldu. Kripto para, doğumundan bugüne geçen 3.978 günün 3.568’inde (%90) iyi bir yatırım teklif etti.


Böyle bir bulgu, uzun vadeli Bitcoin yatırımlarının kârlılığını ortaya koyuyor. Ancak kısa vadeli yatırımlarda Bitcoin’in idealin altında olduğu düşünülüyor.

Kötü günlerin neredeyse yarısı bu yıl gerçekleşti

Bitcoin 2019’da yüzde 150’nin üzerinde bir büyüme kaydetti. Ancak verilere göre, bu yıl Bitcoin yatırımcıları için kötüydü. BTC’nin kapanış fiyatının mevcut fiyatından yüksek olduğu 410 “zarar” gününden 190 tanesi, 2019’da kaydedildi.

Kısacası, Bitcoin bu yılın %58’inde kötü bir yatırım olarak kayıtlara geçti. 

Ayrıca Longhash, diğer yıllara kıyasla, 2019’un Bitcoin’e yapılan bir yatırım açısından bugüne kadarki en kötü yıl olduğunu tespit etti. 365 günün 167’sinde kayıp yaşanan 2018 ise bu yılın gerisinde kaldı.

Bitcoin cüzdanlarının çoğu 0,1 BTC bile tutmuyor

Ek olarak, BitInfoCharts’tan elde edilen veriler, tüm Bitcoin cüzdanlarının yüzde 90’ından fazlasının, 0,1 BTC’nin altında BTC tuttuğunu ortaya çıkardı.

Dolayısıyla son zamanlardaki çöküşe rağmen, yatırımcıların çoğunluğu 200 doların altında zarar gördü.

Özetle her ne kadar önemli kazanımlar elde etse de Bitcoin’in bir yatırım gözüyle bakıldığında bu yıl pek de olumlu sinyaller vermediği düşünülüyor. 2020’de pek çok uzman yeniden yükseliş öngörüyor. Sizce Bitcoin’i nasıl günler bekliyor? Yorumlarda bizimle paylaşın.

ambcrypto


Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 15 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Brad Garlinghouse: ABD, XRP'nin menkul kıymet olduğunu iddia eden tek ülke

Ripple CEO’su Garlinghouse’tan XRP yorumu

Bitcoin fiyat hareketi 2019'u tekrarlıyor: Yeni yükseliş kapıda olabilir!

28 Kasım Bitcoin analizi: BTC yükselişi devam eder mi?