in ,

Bitcoin için 2017 boğa koşusunda görülen bir indikatör tekrar açığa çıktı!

Bitcoin için 2017 boğa koşusunda görülen bir indikatör tekrar açığa çıktı!
Bitcoin için 2017 boğa koşusunda görülen bir indikatör tekrar açığa çıktı!

Son birkaç haftadır 10.000 ila 12.000 dolar aralığında sıkışıp kalan Bitcoin fiyatı yatırımcılara orta vadeli eğilim hakkında neredeyse hiçbir fikir vermedi. BT’nin kısa vadeli eğilimine baktığımızda ise 10.000 doların savunulması boğalar arasında güçlenmeye işaret ediyor olabilir ve uzmanlara göre kripto paranın yukarı yönlü hareketlenmesi için iyi bir konumda olduğunu ima edebilir.


Bitcoin fiyatı için orta vadeli görünümü tahmin etmek çok zor

Kripto para biriminin orta vadeli görünümü, karşılaştığı birçok engel nedeniyle biraz belirsiz kalsa da, dijital varlığın hacim profili, piyasa yapısının inanılmaz derecede sağlıklı olduğunu gösteriyor.

Bu durum şu anda Bitcoin’in lehine tek teknik faktör değil. Bir analiz firması, şu anda 2017’de parabolik boğa koşusundan önce görülenle çarpıcı benzerlikler gösteren bir indikatör olduğunu açıkladı. Bu faktörlerin birleşmesi, BTC’nin yakında önemli ölçüde daha fazla yükseliş görebileceğini gösteriyor olabilir.

Bu haberin yazıldığı sırada Bitcoin fiyatı iki haftadan uzun bir süredir ilk kez 11.000 doların üzerine çıktı ve bir hafta önce görülen 9.900 dolarlık en düşük seviyesinden çarpıcı bir yükseliş kaydetti.

BTC, son zamanlarda karışık fiyat hareketleri görüyor ve bu son yükselişin önemini yorumlamayı da zorlaştırdı. Bununla birlikte kripto para biriminin hacim profili yakın vadede daha da yükselmek için iyi konumlanmış gibi görünüyor.

Büyük bir talep bölgesi ortaya çıktı

Zincir içi metriklere odaklanan analitik firması Whalemaps, son dip cephesinin 9.000 dolarlık orta bölgede büyük talep bölgesini çalıştırdığını ve kriptonun destek olarak birkaç temel seviyeyi onaylamasına izin verdiğini açıkladı.

Hacim profili sağlıklı PA gösterir. Unutmayalım ki birkaç ana desteği/trend çizgisini başarıyla yeniden test ettik. 9500 – 9300’de bazı büyük talepleri başarıyla gerçekleştirdik. İyi görünüyor.

blank

Firma, kripto para biriminin hareketli kâr ve zarar göstergeleri hakkında konuşurken bu iki çizgi arasında bir geçişin yakın vadede yükselişin yakın olabileceğini gösterdiğini açıkladı. Bu geçiş aynı zamanda 2017’deki parabolik Bitcoin yükselişinden hemen önce gerçekleştiği için heyecan yaratıyor.

Hareket eden karlar ve zararlar bize 2017 boğa koşusu izlenimi veriyor.

blank

“2017 boğa koşusu izlenimleri…”

Bu kesişmeler, Bitcoin parabolik yükselişler görmeden hemen önce başarısızlık görmeden gerçekleştiğinden, bu, daha yüksek güçlü bir hareketin yakın olduğu anlamına gelebilir.

Bunun gerçekleşmesi için boğaların ağır satış baskısını 11.200 ve 12.000 dolar civarında yıkması gerekiyor.

Piyasa değerine göre 1. sırada yer alan Bitcoin, son 24 saatte %0,16 düştü ve 10.881 dolardan işlem görüyor.

cryptoslate


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dünyadaki toplam Bitcoin ATM sayısı yeni rekoruna ulaştı!

Dünyadaki toplam Bitcoin ATM sayısı yeni rekoruna ulaştı!

17 Eylül kısa vadeli Bitcoin fiyat analizi: BTC için beklenen seviyeler

17 Eylül kısa vadeli Bitcoin fiyat analizi: BTC için beklenen seviyeler