in ,

Bitcoin’i 10 bin doların üstüne taşıyacak 3 sebep

Geride bıraktığımız bir aylık süreçte Bitcoin (BTC) yukarı yönlü keskin hareketlenmeler gördü. Kripto para birimi, geçen yılın aralık ayındaki 6.400 dolarlık seviyeden beri %40 civarında artmış vurumda.

Birçok analist, bu rallinin BTC’yi kararlı bir yükseliş aşamasına itecek bir makro harekete dönüştüğünü söylese de bazıları o kadar emin değil. Birtakım yorumcular, kripto pazarının mevcut fiyat hareketinin, 2018 yılının temmuz ayının ortasındaki eylemini hatırlattığını söyledi.


Bitcoin yükselişini sürdürebilecek mi?

Tanınmış kripto para trader’ı, Satoshi Wolf yukarıda belirtilen duruma rağmen Bitcoin’in tamamen makro bazda yükseldiğini düşünüyor ve üç sebep sunuyor.

  • İlk olarak, Bitcoin’in 14.000 dolardan 6.400 dolara kadar düştüğü son çöküş, hacim düşüşünden kaynaklanıyordu ve boğa görünümüne sahipti. Gerçekten de fiyat düşüş trendindeyken görülen hacim düşüşleri, satıcıların kademeli olarak kontrolü kaybettiğini gösteriyor.
  • İkincisi, aralık ayında BTC, 6.400 dolarlık anahtar makro destek seviyesinden kararlı bir şekilde sıçramayı başardı. Bu seviye, 2018’in ilk aylarından beri görülen en kritik seviyelerden biriydi.
  • Ve son olarak, kripto para biriminin enflasyon oranını da yarıya indirecek olan ödül yarılanması… Bu olayın piyasadaki yükselişlerle ilişkili olduğu biliniyor.

Bu faktörlerin birleşmesi, Bitcoin’in önümüzdeki aylarda 10.000 doları aşabileceğini ve hatta daha da yükseğe çıkabileceğini düşündürüyor.

newsbtc


Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 15 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

19 Mayıs Ethereum analizi: ETH nereye gidiyor?

Popüler analist 2020 yükselen trend beklentisinde Ethereum’a dikkat çekiyor

19 Mayıs Ethereum analizi: ETH nereye gidiyor?

Analistlere göre Ethereum devasa bir fiyat hareketine hazırlanıyor olabilir