in ,

Bitcoin hash gücü Çin’den uzaklaşıyor – neler olacak?

MicroStrategy CEO'su Saylor: "Çin Bitcoin madenciliğini tamamen yasaklarsa boğa döngüsünü ateşler"
MicroStrategy CEO'su Saylor: "Çin Bitcoin madenciliğini tamamen yasaklarsa boğa döngüsünü ateşler"

ABD, Bitcoin hash gücündeki payını yavaş yavaş artırıyor. Bu durum Bitcoin hash gücünün Çin’den uzaklaşmaya başladığına işaret ediyor.

Bitcoin madenciliği yer mi değiştiriyor?

Bitcoin madenciliğinin çoğunluğu hala Çin’de bulunsa da, başka yerlere kaymaya başladığına dair işaretler var.


Bitcoin’in en büyük madencilik havuzlarından biri olan F2Pool’un kurucu ortağı Chun Wang, Çin’in Nisan 2020’de hash gücünün yarısından daha azını temsil ettiğini bildirdi. Wung, havuzun Çinli madencilerin bir hash azınlığını temsil ettiğini ilk kez gördüğünü belirtti.

Wang, Digital Currency Group’tan Barry Silbert tarafından 22 Nisan’da yayınlanan verileri yeniden yayınladı ve ABD merkezli Bitcoin madencilik havuzu Foundry, hash gücünün %7,6’sına sahip olarak Nisan ayında küresel olarak ilk 5 havuz arasında yer aldığını ortaya çıkardı.

Silbert, “Bitcoin hash gücü hızla Çin’den Kuzey Amerika’ya kayıyor” dedi. Önde gelen havuz, Çinli madencilik donanım üreticisi Bitmain tarafından işletilen ve toplam hash gücü içinde %18,6’lık bir paya sahip olan AntPool olmaya devam ediyor.

Cambridge Üniversitesi, Çin’in madencilik hakimiyetinin Nisan 2020’de yaklaşık % 65 olduğunu hesapladı. Ocak 2021’de bu rakamlara dikkat çeken BTC madencilik yayını Miner Daily, Çin’in payının bu yılın başında BTC hash gücünün % 55’e düştüğünü tahmin etti. ABD % 11’lik bir paya sahip.

30 Nisan’da Cointelegraph, Çin’in kripto madenciliği operasyonlarının gelecekte daha katı düzenlemelere gidebileceğini ve bu durumun ülkeden hash gücü çıkışını daha da artırabileceğini bildirdi. Çin ayrıca son zamanlarda madencilerin enerji kullanımını kendi karbon taahhütleri ışığında inceliyor.

cointelegraph


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bitcoin Cash fiyatı sert yükseldi – işte yükselişin nedeni

Bitcoin Cash fiyatı sert yükseldi – işte yükselişin nedeni

BtcTurk ve Paribu’ya para gönderme özelliği artık Yapı Kredi Mobil’de

BtcTurk ve Paribu’ya para gönderme özelliği artık Yapı Kredi Mobil’de