in ,

Bitcoin grafiğinde “gizli” bir gösterge açığa çıktı! BTC fiyatı artışa geçebilir

Bitcoin grafiğinde "gizli" bir gösterge açığa çıktı! BTC fiyatı artışa geçebilir
Bitcoin grafiğinde "gizli" bir gösterge açığa çıktı! BTC fiyatı artışa geçebilir

Geçtiğimiz günlerde golden cross oluşumu sergileyen Bitcoin, yatırımcıları hayli heyecanlandırmıştı. Bu oluşumun gözlemlenmesinden sadece birkaç gün sonra bazı uzmanlar, BTC grafiğinde “Gizli Boğa Iraksaklığı” ismi verilen bir indikatörün göründüğünü ifade etti.

Bitcoin grafiği “Gizli Boğa Iraksaklığı” indikatörünü gösteriyor

Aşağıdaki grafikte, 11 Mayıs ile 25 Mayıs arasında, fiyatta daha yüksek bir dip oluştuğunu görüyoruz. Ancak RSI’a bakıldığında bu yükselişi takip etmediği anlaşılıyor. Bu durum genellikle Gizli bir Boğa Iraksaklığı olarak kabul ediliyor.

Bu tür sapmaların bir eğilimin devam ettiğine işaret ettiği söylenir. Keza Bitcoin’in son durumuna baktığımızda eğilimin yükselişe geçtiği rahatlıkla söylenebilir. 

Ayrıca Bitcoin grafiğinde çok önemli bir olayın da yaklaştığı görülüyor: En geç haziran ayının sonuna kadar Bitcoin’in iki eğilim arasında sıkışacağı ve bir şekilde ayrılmak zorunda kalacağı fark edilebiliyor.

Özellikle düşüş trendi (kırmızı bant) çok önemli. Zira bu çizgi 2017 fiyat zirvesinden geri çekilen güçlü ve önemli bir direnci temsil ediyor.

Yaklaşan kopmanın hangi yönde gerçekleşeceğine dair senaryoyu olumlu hale getiren iki temel göstergemiz olmuş oldu: Golden Cross ve Gizli Boğa Iraksaklığı. Neler olacağını hep birlikte göreceğiz.

cryptoglobe

Topluluk hissi 44 gün sonra negatife döndü! Bitcoin fiyatı düşecek mi?


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hong Kong'da yepyeni bir Bitcoin hedge fonu başlatıldı

Hong Kong’dan dikkat çeken Bitcoin hedge fonu hamlesi

29 Mayıs Ethereum analizi: ETH için beklenen seviyeler, destek ve direnç noktaları ve çok daha fazlası

29 Mayıs Ethereum analizi: ETH için beklenen seviyeler, destek ve direnç noktaları ve çok daha fazlası