in

Bitcoin Gold yüzde 10’dan fazla artış gösterdi: Kullanıcı tabanı genişliyor

Bitcoin Gold yüzde 10'dan fazla artış gösterdi: Kullanıcı tabanı genişliyor
Bitcoin Gold yüzde 10'dan fazla artış gösterdi: Kullanıcı tabanı genişliyor

Kripto Para Haber – 2017 yılında Bitcoin hard forkundan sonra ortaya çıkan bir kripto para birimi olan Bitcoin Gold, kripto piyasasındaki genel düşüşe rağmen iyi performans gösteriyor. BTC de dahil olmak üzere önde gelen kripto para birimlerinin ilk 10 listesinde çoğu kripto paranın bugün kan kaybetmesine rağmen BTG, günü önemli kazançlarla açtı. Kripto para birimi son 24 saatte %11’e varan kazanç kaydetti.

Bununla birlikte fiyatta düzeltme geldi ve BTG son 24 saat içinde %8,19’luk bir değişimle 57,26 dolardan işlem görmeye başladı. Bu fiyat, coinin 42 ile 50 dolar arasında işlem gördüğü son yedi gün içinde %20,74’lük bir artışı gösteriyor.


Yılın başından bu yana BTG, %700’den fazla arttı. Yükseliş performansına rağmen, kripto para birimini 23 Ekim 2017’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 539,72 dolar seviyesine yaklaşamadı. Diğer kripto para birimleri, kripto piyasasının Nisan ve Mayıs aylarındaki son patlaması sırasında ATH’lerini ihlal ederken, BTG düşüşten önce 5 Mayıs’ta yalnızca 169,19 dolara kadar yükselmeyi başarmıştı.

Şu anda BTG, 994.394.620 dolar piyasa değeri ile kapitalizasyon açısından 78. en büyük kripto para birimi konumunda.

Bitcoin Gold performansının arkasındaki etmenler

BTG’nin bu yılki yükselişi birkaç faktör tarafından destekleniyor. Kripto paranın fiyatındaki en önemli artış, yatırımcıların BTG’yi Brezilya’lı yatırım bankası tarafından yeni başlatılan bir BTC fonu ile karıştırdığı Nisan ayında geldi. Banka fonun başlatıldığını duyurduktan sonra, kripto yatırımcıları yanlışlıkla BTG piyasasına girerek kripto paranın bir haftada %200’den fazla yükselmesine neden oldu. BTG ve BTG Pactual’ın herhangi bir ilişkisi olmamasına rağmen, bu gelişme fiyatı 11 Nisan’da bir hafta önce yaklaşık 40 dolardan 135,70 dolara kadar yükseltti.

Bu karışıklığın yanı sıra, önde gelen kripto borsası Binance, Nisan ayında kripto para birimine destek ekleyerek kripto kullanıcılarına BTG ile sorunsuz bir şekilde ticaret yapma şansı verdi. Borsa, token için BTG/BUSD, BTG/USDT ve HOT/BUSD’ olmak üzere üç işlem çifti teklifi oluşturdu. Ayrıca, Endonezyalı bir kripto ticaret platformu olan Tokocrypto, geçtiğimiz ay BTG’yi listeleyerek mevcut boğa rallisini körüklemeye yardımcı oldu.

 


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eToro hızla artan SHIB talebine yanıt olarak Shiba Inu'yu listeledi

eToro hızla artan SHIB talebine yanıt olarak Shiba Inu’yu listeledi

Ethereum fiyatı Londra hard  forku yaklaşırken 2.600 dolara yükseliyor

Ethereum fiyatı Londra hard  forku yaklaşırken 2.600 dolara yükseliyor