in ,

Bitcoin fiyatını 64 kat yükselten nadir gösterge yine açığa çıktı!

Bitcoin fiyat hareketi 2019'u tekrarlıyor: Yeni yükseliş kapıda olabilir!
Bitcoin fiyat hareketi 2019'u tekrarlıyor: Yeni yükseliş kapıda olabilir!

Tüm zamanların en yüksek seviyesini 2017 yılında 20 bin dolar seviyesinde yakalayan Bitcoin, bir süredir 10 bin dolar seviyesiyle savaşıyor. Analistler, kripto para piyasasının bir sonraki parabolik boğa rallisi için can atıyor.

Bu ralli henüz görülmese de tanınan kripto para birimi grafik yorumcusu Nick Chong, kemerleri bağlamanın vakti geldiğini müjdeledi. Chong’un açıklamasına göre BTC’yi seneler önce 200 dolardan 20.000 dolara çıkaran çok önemli ve nadir bir teknik formasyon açığa çıktı.

Bitcoin grafiğinin bugün golden cross oluşumu sergilemesiyle Chong’un sözünü ettiği gösterge daha büyük bir önem arz etmeye başladı.

Golden cross nedir?

Investopedia’nın tanımına göre golden cross, “nispeten kısa vadeli hareketli ortalamanın, uzun vadeli hareketli ortalamanın üzerine çıktığı bir yükseliş sinyalidir.”

Bitcoin’in 50 günlük basit hareketli ortalaması bu yıl ikinci defa 200 günlük basit hareketli orttalamanın üzerine çıkarak golden cross oluşumunu onayladı. Golden cross oluşumlarının tarihsel süreçteki gelişimlerine baktığımızda, neredeyse tamamında büyük kazançlara yol açtığını söyleyebiliriz.

Bitcoin fiyatını 64 kat arttırmıştı

Ancak yine de, Şubat 2020 örneğinde olduğu gibi, golden cross oluşumunun her daim yükseliş sinyali anlamına gelmediğini, hatta hemen ardından bir death cross dahi görülebildiğini ifade etmek önemlidir.

Bir diğer ünlü analist Nunya Bizniz’in geçtiğimiz günlerde yayımladığı grafiklere bakıldığında Bitcoin’in 200 dolardan 20 bin dolara yürüdüğü dönemde şu ankine çok benzer bir 50 ve 200 günlük hareketli ortalama görünümüne sahip olduğu anlaşılıyor. Söz konusu yükseliş yaklaşık %6.400’e tekabül ediyor.

bitcoinist

Uzman analist: “Bitcoin 6 bin dolara bir daha düşmez. Hedef 50 bin!”


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
Halving sonrasında en çok kazandıran madencilik donanımı hangisi?

En çok kazandıran madencilik donanımı hangisi? Halving sonrası veriler

Dev iddia: Satoshi Nakamoto 50 Bitcoin mi taşıdı?

Dev iddia: Satoshi Nakamoto 50 Bitcoin mi taşıdı?