in ,

Bitcoin fiyatındaki son düşüş normal mi? Göstergeler hangi yönü işaret ediyor?

Bitcoin fiyatındaki son düşüş normal mi? Göstergeler hangi yönü işaret ediyor?
Bitcoin fiyatındaki son düşüş normal mi? Göstergeler hangi yönü işaret ediyor?

Bitcoin oldukça hareketli bir dönemden geçiyor. Son olarak oluşturduğu golden cross ile tüm sektörü heyecanlandıran BTC’de bu boğa göstergesine karşın keskin bir düşüş görüldü.

Son 24 saatte %5’in üstünde değer kaybeden BTC’de haftalık kayıp da %7’yi aştı.

Golden cross, Bitcoin için ne anlama geliyor?

Golden cross, Bitcoin için 2015’ten bu yana yıllık grafiklerde sadece iki kez görüldü. Tarihsel olarak bakıldığında her iki seferde de BTC’nin inanılmaz yükselişler kaydettiği biliniyor. Bitcoin geçtiğimiz günlerde bu göstergeyi doğruladı (200 günlük hareketli ortalamanın üzerinde 50 günlük hareketli ortalama geçişi) ancak bunu bir satış dalgası izledi.

Gösterge açığa çıktığında BTC 10.000 dolar civarında işlem görüyordu ve bazıları fiyatın artmaya devam edeceğini düşündü. Bu haberin yazıldığı esnada önde gelen kripto para, 9 bin 563 dolardan işlem görüyor ve bu da yaklaşık 500 dolarlık bir düşüşe tekabül ediyor.

Son düşüşten korkulmalı mı?

Fiyattaki düşüş, önemli destek seviyelerinin altı görülmedikçe normal bir fiyat eylemi olarak düşünülebilir. 9.400 dolar kilit destek seviyesi olarak belirlenmiş durumda. Son düşüş dalgasıyla bile halen bu önemli desteğin üzerinde kalmayı başardı.

Tüm golden cross oluşumları anlık rallilerle sonuçlanmaz. Aslında çoğu tam gaz gitmeden önce kısa bir geri çekilme eğilimindedir.

9.400 dolarlık destek bölgesi çok önemli. Aşağıdaki tabloya bakarsanız Bitcoin’in tükendiğini ve yeniden yükselmek için bu destek seviyesini kullanabileceğini görebilirsiniz. Bitcoin’in 9.400 dolarlık destek seviyesini test ettiği son iki senaryoda, oldukça zor bir şekilde toplandı.

Golden cross açığa çıkmadan önce 9.400 dolarlık bir testin olduğunu rahatlıkla görüyoruz. 9.400 doların test edildiği ve reddedildiği bir senaryoda, Bitcoin 8.600 dolar seviyesini görebilir. Eğer destek düzeyinin üstünde bir sıçrama görürsek ise 10.000 dolar ve ardından 11.000 dolarlık testler izleyebiliriz.

nulltx

Bitcoin yeniden 10 bin doların altında: Analistler ne diyor?


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dünyanın en zengin dördüncü kişisinden kripto para itirafı

Meşhur milyarder Warren Buffet’tan Bitcoin hakkında çarpıcı yorumlar

30 Mayıs Tezos analizi: XTZ için teknik göstergeler ne söylüyor?

Tezos (XTZ) mükemmel performansını sürdürüyor