in , ,

Bitcoin fiyatı daha da düşebilir mi?

Kurumlar yeniden hareketlendi: Bitcoin'e güven tazeleniyor mu?
Kurumlar yeniden hareketlendi: Bitcoin'e güven tazeleniyor mu?

Bitcoin, bir haftadan kısa bir süre içerisinde gerçekleştirdiği son fiyat düzeltmesiyle yeniden trend oluyor. En büyük kripto para Bitcoin’in fiyat hareketindeki düşüşün çeşitli nedenleri olabilir.

Amerika’nın yakın zamanda yayınladığı Tüketici Fiyatları Endeksi (TÜFE) raporuna göre, enflasyon oranı geçen yılın aynı ayına göre % 5 artarak 13 yılın en yüksek seviyesine ulaştı. 2008’deki mali kriz yılı ile karşılaştırıldığında da benzer bir eğilim yaşanabilir.


Fed Bakanı Jerome Powell, CNBC ile gerçekleştirdiği bir röportajında Powel tarafından güven oyu yeniden doğrulandı ve bu belki de dolara BTC’den daha fazla bir destek olarak hizmet etti. Bunu takiben, Bitcoin 18 Haziran’da % 8 düşüşle 35.300 dolara kadar geriledi.

Robert Kiyosaki’nin ses getiren Bitcoin yorumu!

BTC fiyatı daha da düşebilir mi? Milyarder yatırımcı ve ünlü bir yazar olan Robert Kiyosaki, son tweetinden de anlaşılacağı gibi kesinlikle böyle düşünüyor.

“Rich Dad Poor Dad”ın en çok satan yazarı Robert Kiyosaki, yaklaşan büyük bir çöküşü öngördü ve hatta bunu “dünya tarihinin en büyük düşüşü” ile karşılaştırdı.

BTC fiyatının 24 bin dolara ulaşma tahminini desteklemek için teknik analizinden bahsetmese de, “daha ​​fazla altın ve gümüş satın alma” konusundaki duruşu ABD dolarına karşı tavrıyla uyumlu gözüküyor. Nisan 2020 tarihli bir tweet’te şunları söylemişti; “Kaybetmeyin. Altın, gümüş, bitcoin satın alın. Dolar ölüyor”.

“Bir çöküş yaşanabilir veya yaşanmayabilir, daha da önemlisi, Bitcoin’in 24 bin dolara düşmesine yol açabilecek bir çöküş gerçekçi görünmüyor” dedi. Bununla birlikte, Kiyosaki, “dipten satın al” düşüncesini tekrar ederek kripto paraya yönelik yükseliş düşüncesinden vazgeçmedi. Ayrıca kazaların “zengin olmak için en iyi zaman” olduğunu yineledi.

Analist WillyWoo’nun son Bitcoin yorumu!

“Bakılması gereken ilk şey “ayı piyasasında mıyız” yanıtıdır. Ayı piyasaları, fiyatı desteklemek için yeni alıcı girmediğinde başlar. Ancak mevcut durumda yeni yatım yapan yatırımcılar var.  Ağa katılan yeni kullanıcıların sağlıklı bir şekilde büyüme devam ediyor “ dedi.

Ancak, analitik firması Glassnode kısa süre önce tweet attı; “harcama çıkışı kâr rasyosu grafiğine göre; şu anda kârlar ve zararlar arasında gidip geliyor, bu da piyasanın makro yönde belirsiz olduğunu gösteriyor.” dedi.

Şekil 1. Bitcoin harcama çıkışı / kâr rasyosu analizi.

ambcrypto


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Binance Avrupa’da kripto vadeli işlemlerini durduruyor!

Binance, Ethernity Chain’i (ERN) bugün itibarıyla listelemeye başlıyor

Çinli kripto madencilik firması, Bitcoin madencilerini Kazakistan'a gönderdi

Çinli kripto madencilik firması, Bitcoin madencilerini Kazakistan’a gönderdi