in , ,

Bitcoin fiyatı 9.000 dolarda ciddi direnç görüyor: Sırada ne var?

23.000 dolara ulaşan Bitcoin için analistler bu devasa fiyatları gündeme getirdi
23.000 dolara ulaşan Bitcoin için analistler bu devasa fiyatları gündeme getirdi

Bugün sabah saatlerinde, Bitcoin (BTC) Kasım ayının başından/ortasından bu yana ilk kez 9.000 dolara dokundu. Günün erken saatlerinde kurulan 8.700 dolarlık denge seviyesinden yüzde 3 daha fazla yükseldi.

9.000 doları gördükten sonra, kripto varlık durakladı ve Bitcoin yukarıda belirtilen kritik seviyesinde büyük satış baskısıyla karşılaştığı için yeninden 8.900 dolar bandına çekildi.


Analistler, grafiklerde oynaklık gördükten sonra kısa vadeli düşüş eğilimi gördüler ve 9.000 dolarlık son derece güçlü direnç seviyesinden düşüş gösterdiğini belirtti.

Sakin bir şekilde, bugün daha önce Bitcoin’in fiyat hareketinin yukarı doğru devam etmenin öngörüldüğünü belirten bir kripto para tüccarı, bir saatlik mumun BTC’nin bir zirve bulmuş gibi görünmesini sağladığını ve bu nedenle bir 8,500 ila 8,900 dolar aralığının altına inebilecek olumsuz yönde ters dönüş görülebileceğinden bahsediyor.

Başka bir analist BitDealer ise bunu tekrarladı ve aşağıdaki grafiği 9.000 dolardaki son düşüşün neden Bitcoin’in kısa vadeli beklentileri hakkında endişelendiğini gösterdi.

Bitcoin için orta vadeli eğilim hala Boğa

Yukarıda bahsedilen analistlerin görünüşte Bitcoin üzerinde sadece kısa vadeli düşüşleri olduğunu ve orta vadeli kripto para piyasası eğiliminin olumlu yönde olduğunu gösteren bir dizi kanıt olduğunu belirtmek önemli.

Bu kanıt şöyledir:

Adaptive Capital’in eski Goldman Sachs’dan Murad Mahmudov Twitter’da kısa bir süre önce BTC’nin bir dizi önemli hareketli ortalamanın üzerinde olduğunu gösteren aşağıdaki grafiğe dikkat çekti. Bunlar 128 günlük basit hareketli ortalama (SMA), 200 günlük üstel hareketli ortalama (EMA), 50 haftalık SMA ve 100 haftalık SMA’yı içerir ancak bunlarla sınırlı değildir.

https://twitter.com/MustStopMurad/status/1216898845185138689

Dolayısıyla, 9.000 dolarlık seviyeye takılırken, BTC bu kilit seviyelerin üzerinde kalıyor ve bu da kripto para piyasasında momentumun neredeyse tamamen yükseldiğini gösteriyor.

ethereumworldnews


Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 15 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bitcoin yeniden 18.000 doları kazanırken XRP, Spark snapshot sonrası düşüşte

17 Ocak 2020: kripto para piyasalarında son durum

Bitcoin fırtınası yaklaşıyor! Vadeli işlemler rekor kırdı: Fiyat nereye kırılacak?

Global hacim 25 milyar doları buldu, CME bitcoin vadelilerinde önemli artış