in , ,

Bitcoin fiyat tahmini: Boğalar çok güçlü kısa vadede direnç seviyeleri kırılabilir.

Öngörüleri tutan analistten yeni bir Bitcoin tahmini geldi
Öngörüleri tutan analistten yeni bir Bitcoin tahmini geldi

5600 dolar direnç seviyesinin üzerine çıktıktan sonra Bitcoin fiyatı yükseliş gücü kazandı. BTC büyük olasılıkla kısa vadede 6000 dolar direnç seviyesinin üzerinden 6500 dolara doğru çıkacak.

Anahtar noktalar:

  • 5500 dolar direnç seviyesinin üzerine çıktıktan sonra Bitcoin fiyatı yükselişe geçti.
  • BTC yükseliş ivmesi kazandı ve birkaç puanlık bir düzeltme yapmadan önce 5600 dolar, 5700 dolar ve 5800 dolar direnç seviyelerini kırdı.
  • Saatlik grafikte yaklaşık 5600 dolar destekle büyük bir yükseliş paterni oluşuyor.
  • Mevcut momentum çok yükselişe geçti ve Bitcoin fiyatı yakında 6500 dolar direnç seviyesini test etmek için yükselişe geçebilir.

Teknik göstergeler:

  • Destek Seviyesi: 5600 Dolar
  • Direnç Seviyesi: 5850 Dolar, 6000 Dolar, 6500 Dolar

Bitcoin Fiyat Analizi:

Geçen hafta, Bitcoin 5400 dolar direnç seviyesinin üzerine çıktıktan sonra BTC fiyatı için oldukça yüksek bulundu. Alıcılar kolayca 5500 doların üzerine çıkabildiler ve ardından boğalar ivme kazandı. Birkaç saat içinde, Bitcoin fiyatı 5600 dolar, 5700 dolar ve hatta 5800 dolar direnç seviyelerinin üstüne çıkarıldı. BTC ayrıca 5600 ABD Dolarının ve 100 saatlik SMA’nın üstüne de yerleşmeyi başardı.

BTC küçük bir aşağı doğru düzeltmeye başlamadan önce yılın en yüksek seviyesi 5840 dolar civarında durgunlaştı. Şu anda, 5800 ile 5850 dolar arasında oluşan güçlü bir direnç var. Bu durum BTC’nin aşağı doğru düzeltilmesine neden oldu. BTC, alıcıların ortaya çıktığı ve fiyatı tekrar yukarı ittiği 5700 dolar aralığında düzeltildi.

Şu anda, BTC, çok sayıda alıcının yerleştirildiği 5600 dolardan güçlü bir şekilde desteklenmeye devam ediyor ve büyük olasılıkla BTC bu aralığın altına düşmeyecek. BTC’nin kısa süre içinde 6000 dolara ve hatta 6500 dolara ilerlemesi için yakında 5850 dolar direnç seviyesinin üzerine çıkması ihtimali yüksek. 6250 ve 6300 dolar civarında bazı dirençler var, ancak alıcılar güçlü kalırsa bunlar kolayca kırılabilir. Fakat, çok güçlü 6500 dolar direnç seviyesini test ettikten sonra Bitcoin fiyatının sert düşme ihtimali de var.


BTC/USD günlük grafik

Grafik, bitcoin fiyatının şu anda 5600 dolar destek seviyesinin üzerinde bir yükseliş momentumunda olduğunu gösteriyor. Şu anki destekle fiyatı keskin bir şekilde yukarı çekebilecek bir yükseliş eğilimi var.

Coinnounce

En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
Türkiye operasyonunu başlatan popüler Bitcoin borsasından önemli hamle

Ayı piyasasına rağmen Türkiye’de kripto para borsaları büyüyor

Gizemli kripto balinasından Bitcoin fiyat öngörüsü

Gizemli kripto balinasından Bitcoin fiyat öngörüsü