in ,

Bitcoin fiyat hareketi 2019’u tekrarlıyor: Yeni yükseliş kapıda olabilir!

Bitcoin fiyat hareketi 2019'u tekrarlıyor: Yeni yükseliş kapıda olabilir!
Bitcoin fiyat hareketi 2019'u tekrarlıyor: Yeni yükseliş kapıda olabilir!

Dün 10.000 doları aşan Bitcoin yaklaşık 15 saat sonra başladığı yere geri döndü. Bu esnada BitMEX’te milyonlarca dolarlık pozisyonun tasfiye olduğu öğrenildi. Platform özelinde üç dakika içerisinde fiyatın 1.500 dolar düşmesiyle 100 milyon dolarlık pozisyon likidite oldu.


Bitcoin 2019 fiyat hareketini takip ediyor

Buna rağmen analistler iyimser kalmayı sürdürüyor. Yeni bir analize göre Bitcoin’in geçen ay sergilediği fiyat hareketi, Nisan-Mayıs 2019’da görülene hayli benziyor. Söz konusu dönemi takiben BTC 8.000 dolardan 14.000 dolara yüzde seksenlik bir yükseliş sergilemişti.

Twitter’da Cold Blooded Shiller ismiyle paylaşımlar yapan analist, “Renko mumları” ismini taşıyan grafiği paylaşarak bu benzerliği gözler önüne serdi.

PlanB’nin stok akışı modeli çalışıyor

Analistin grafiği, Bitcoin analistleri arasında yayılan yükseliş eğilimiyle de uyumlu.

Real Vision CEO’su Raoul Pal kısa bir süre önce şu açıklamayı yapmıştı:

PlanB’nin stok akışı modeli tarafından doğrulanan halving sonrası bir kopma yaşadık. Tüm büyük merkez bankaları çılgınlar gibi para basıyor. BTC’nin şu anda tüm bir varlık sınıfları arasında en iyi kurulumlardan birine sahip.

Makro faktörler BTC için iyiye gidiyor

Diğer faktörler de bu duyguyu doğruluyor.

Tanınmış finansal analist/yazar Preston Pysh, kısa bir süre önce BTC’nin orta vadeli büyüme yolunda olduğunu gösteren bazı faktörler tanımladı. Bunlardan bazıları şöyle:

  • Grayscale’in Bitcoin Trust ürünü (GBTC) sayesinde, kurumsal oyuncular blok ödülünün yarıya inmesinden bu yana hızlı bir şekilde Bitcoin biriktiriyorlar.
  • Çin yuanı, Hong Kong gerilimleri nedeniyle ABD doları karşısında 2019’dan bu yana görülmeyen seviyelere düştü. BTC bu senaryoda, önceki yıllardaki gibi güvenli bir sığınak görevi görebilir.
  • Pysh’e göre, ABD doları ve finansal sistem makro trendleri nedeniyle kırılmaya hazırlanıyor olabilir. Bu yeni bir finansal sistemin oluşturulmasını zorlayacaktır.

bitcoinist

3 Haziran Bitcoin analizi: BTC için beklenen seviyeler, destek ve direnç noktaları ve çok daha fazlası


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bitcoin yükselişe devam etmeden önce bu seviyeye düşebilir! Analist açıkladı

Adam Back’ten akıllara zarar Bitcoin tahmini: “5 yıl içinde 30 kat artacak!”

Rapor: Eylül ayının en büyük türev borsası belli oldu

Popüler Bitcoin indikatörü tarihte üçüncü kez yükselişi işaret etti