in ,

Bitcoin fiyat analizi: BTC için sert yükselişin sonunda düşüş mü geliyor?

Bitcoin fiyat analizi: BTC için sert yükselişin sonunda düşüş mü geliyor?
Bitcoin fiyat analizi: BTC için sert yükselişin sonunda düşüş mü geliyor?

Kripto Para Haber – 42.000 dolara yaklaşan Bitcoin için son 24 saatte her şey olumlu görünüyor. Ancak 42.000 dolar aşılamadığı için hafif bir gerileme görülebilir. Boğaların şu an itibarıyla tükendiğini ve bugün daha sonra bir geri çekilme yaşanabileceği varsayılıyor.

Kripto para piyasası yükselişte

Kripto para piyasası, son 24 saatte güçlü bir kazançla işlem görüyor. Bitcoin yüzde 7,38, Ethereum yüzde 5,2 arttı. Solana (SOL), yüzde 15’lik bir kazançla en iyi performans gösterenler arasında yer alıyor.


BTC/USD 38.747,48 – 42.235,55 dolar aralığında işlem gördü ve son 24 saat içinde güçlü bir oynaklık yaşandı. İşlem hacmi yüzde 23,5 artarak 32,55 milyar dolar oldu. Toplam piyasa değeri 779,75 milyar dolar civarında ve bu da yüzde 47,95’lik piyasa hakimiyeti anlamına geliyor.

4 saatlik grafikte, yaklaşan bir geri çekilmeye işaret eden güçlü bir yükselişin ardından Bitcoin fiyatının 42.000 doların üzerine çıkmayı reddettiğini görebiliriz.

Bitcoin nereye gidiyor?

Bitcoin fiyatı geçen hafta güçlü bir yükseliş gördü. 20 Temmuz’da 29.500 dolar civarında biraz daha düşük bir düşük seviye belirleyen kripto para yükselmeye başladı.

Önceki birkaç haftalık azalan direnç trend çizgisi 23 Temmuz’da kırıldı ve boğalara çok daha fazla yükselişin beklenebileceğine dair bir sinyal gönderdi. Sonraki günlerde, Bitcoin fiyatı yükselmeye devam etti ve bir gecede 42.000 doların üzerine çıkarak toplamda yüzde 45 civarında bir kazanç sağladı.

Bu nedenle, genel piyasa genişledi ve önümüzdeki 24 saat içinde bir geri çekilmenin görülmesini bekleyebiliriz. Daha yüksek bir dip seviyesi belirlenirse, BTC/USD başka bir yükselmeyi deneyebilir. Ancak 38.000 doların altında bir zirve belirlenirse, önümüzdeki haftalarda çok daha derin, orta vadeli bir geri çekilme bekleyebiliriz.

Sonuç

Bitcoin fiyat analizi, 42.000 doların üzerindeki bir rallinin ardından bugün erken saatlerde daha fazla yükseliş reddedildiği için önümüzdeki 24 saat boyunca düşüş momentumunun izleneceğini gösteriyor. Bu fiyat hareketi gelişimi, Bitcoin’i bugün daha sonra biraz daha yüksek bir dip seviyenin ayarlanacağı başka bir geri çekilmeye yönlendirebilir.


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EOS, MATIC, Uniswap Fiyat Analizi - Yükseliş olacak mı?

EOS, MATIC ve UNI Fiyat Analizi – Yükseliş olacak mı?

Resmi açıklama geldi: "Fenerbahçe Token" piyasaya sürülüyor!

Ali Koç bombayı patlattı! Fenercoin için tarih verdi