Yatırımcıların dikkatine! Bitcoin en fazla bu saatlerde çılgınca değişiyor!

Yatırımcıların dikkatine! Bitcoin en fazla bu saatlerde çılgınca değişiyor!
Yatırımcıların dikkatine! Bitcoin en fazla bu saatlerde çılgınca değişiyor!

Kripto analitiği firması LongHash’taki araştırmacılar, son iki yılda Bitcoin (BTC) için en büyük dalgalanmaların olduğu saat olarak 1 AM UTC’yi yani TSİ 04.00’ü buldular. Bu saatte bakıldığında Türkiye’de yaşayan Bitcoin yatırımcılarının derin uykuda olduğu zamanlar olduğu görülüyor.

Türk Bitcoin yatırımcıları 03.00 – 04.00 aralığına dikkat etmeli!

Kripto analitiği firması LongHash’taki araştırmacılar, son iki yılda Bitcoin (BTC) için en büyük dalgalanmaların gerçekleştiği saat olarak UTC’ye gör egece 00.00 – 01.00 aralığını buldular. Bu Türkiye saatine göre 03.00 – 04.00 aralığına denk geliyor.  LongHash tarafından yayınlanan bir araştırmaya göre, özellikle 01.00 (UTC) 2017’den 2019’a kadar olan süre boyunca günün diğer saatlerinden daha fazla günlük en yüksek ve en düşük değere sahipti.

Bitcoin fiyatı bu saatte en çılgın dalgalanmaya maruz kalıyor. LongHash’ın araştırması, büyük Amerikan kripto para borsası ve cüzdan servisi olan Coinbase’den gelen kripto fiyat arşivlerine dayanıyor. Hong Kong merkezli firma, 6 Temmuz 2017 – 2 Temmuz 2019 arasındaki dönem boyunca Coinbase fiyatları hakkında Crypto Data Download’tan veri topladı ve her günün her saati için saatlik yüksek ve düşük fiyatları analiz etti. 

Bitcoin gece 04.00’da vahşi dalgalanmalara maruz kalıyor

Şirket, LongHash’ın daha sonra her saatin diğer 23 saat ile karşılaştırıldığını belirtti. LongHash’ın da belirttiği gibi, şirket kripto pazarlarındaki en fazla etkinliğin olduğu gece saatlerini izledi, ardından analiz edilen süre boyunca gece yarısını takip etti. LongHash bu saatlerin, Batılı ve Asyalı trader’ların aynı anda aktif olma ihtimalinin yüksek olduğu saatlerden biri olduğunu söylüyor.

Cointelegraph

En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir