in ,

Bitcoin ekonomisi 2030’da ne büyüklükte olacak? Ünlü varlık yöneticisi açıkladı

Bitcoin: Güvenli bir liman mı, bir değer deposu mu?
Bitcoin: Güvenli bir liman mı, bir değer deposu mu?

Kaliforniya merkezli WESCAP Grubu’ndan Andy Edstrom’a göre, Bitcoin 2030’a kadar 8 trilyon dolarlık bir varlık haline gelebilir.

Varlık yöneticisi, kripto para biriminin tüm önde gelen pazarlardan piyasa hacminin bir kısmını alabileceğini söyledi. Bunlar arasında altın, hisseler, fiat veya gayrimenkuller gibi değer depolarının bulunduğunu ifade eden Edstrom, önümüzdeki on yıl içinde teknolojisi büyüdükçe daha çok yatırımcının Bitcoin’i keşfedeceğinin altını çizdi.

İster mikro ödemeler veya Lightning tarafından etkinleştirilen benzer şeyler, ister Abra ya da benzer sistemler olsun, burada sadece Bitcoin’i teminat olarak tutarak yapay bir varlık elde edebilirsiniz. Yani birçok iniş çıkış var.

2020’ye girerken, Bitcoin önde gelen varlıklar arasındaydı. Bu nedenle küresel, jeopolitik ve makroekonomik risklerin artması yatırımcıların hem iştahını kabarttı, hem de onları korkuttu. Kripto para biriminin yukarı yönlü hareketi, analistleri BTC için “yatırımcıların kasvetli makro koşullara karşı liman varlık olarak gördüğü yeni bir menkul kıymet varlık biçimi” olarak adlandırmaya teşvik etti.

Bitcoin, FOMO ile çok bağlantılı

Bununla birlikte Edstrom, son on yılda Bitcoin’in başarısının FOMO ile geldiğini söyledi.

Eski riskten korunma fonu yatırımcısı, 2017 yılının sonlarında kötü şöhretli ICO kavramının neden olduğu durumu “hiper-bitcoinizasyon” olarak adlandırıyor. FOMO’nun bir sonraki yükseliş döngüsünde bile olabileceğini de sözlerine ekleyen Edstrom’a göre daha araştırmacı bir yatırımcı sınıfı, hükümetler ve merkez bankaları tarafından yürütülen genişletici maliye politikalarına karşı Bitcoin’i güçlendirebilir.

newsbtc


Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 15 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
14 Nisan Ripple analizi: XRP için beklenen seviyeler, destek ve direnç noktaları

31 Ocak Ripple analizi: XRP için beklenen kısa vadeli hamleler, destek ve direnç seviyeleri ve çok daha fazlası

BTC/USDT ticaretiyle ilgili çarpıcı rapor: Mart ayında üçe katlandı!

Coinmetrics raporu, Tether hakkında akılalmaz veriler ortaya koydu