Bitcoin eğitim sektöründe de kullanılmaya başlandı

Bitcoin eğitim sektöründe de kullanılmaya başlandı

Birçok perakendeci tarafından ödeme aracı olarak kullanılmakta olan Bitcoin eğitim sektöründe de kullanılmaya başlandı. Amerika’da Praxis (formasyon eğitimi) almak isteyenler öğrenim ücretlerini Bitcoin Cash (BCH) ile ödeyebiliyor.

Praxis eğitim şirketi sorumlusu Derek Magill, şirketlerinin eğitim ücreti ödemesinde neden Bitcoin Cash kabul etmeye karar verdikleri sorusunu şöyle cevapladı:

Müşterilerimize uygun en iyi ödeme seçeneklerini sunmak istiyoruz. Bazı müşterilerimizin de talepleri üzerine 2014 yılında Bitcoin olarak ödemeleri kabul etmeye başladık. Bu deneyim harikaydı. Ancak, 2015 yılının sonunda kimse bu yöntemi tercih etmedi. Geçtiğimiz günlerde müşterilerimiz bakımından kullanışlı olabileceğini düşündüğümüz için yeniden gündeme aldık ve bu kez talep almaya başladık.

Bitcoin eğitim sektöründe

Praxis, 2013’te bazı mezunların, özellikle de ABD’de, üniversiteden sonra ne gibi durumlarla karşılaştıklarını araştırdı. Sonuçlara göre,birçok öğrenci üniversiteden borçla mezun oluyor, becerilerini paraya dönüştüremiyor ve iş piyasasının dışında kalıyor. “İş yaşamına sinir bozucu bir giriş için mükemmel kombinasyon” diyen Praxis yetkilileri, üniversiteden sonra iş dünyasına giriş yapmak için bu deneyimi “küçük bir başlangıç” olarak nitelendiriyorlar. Magill sözlerine şöyle devam etti:

Bu arada, yaşları 16-26 arası değişen onlarca müşterimize ulaştık; yours.org hesaplarına üye oldular ve ilk işlemlerini Bitcoin ve benzeri paralar ile yapmaya başladık. Bunlar, daha önce günlük hayatlarında kripto para ile tamamen ilgisiz kişilerdi, fakat şu an durum tam tersi.

Bitcoin’in küçük kardeşi olarak nitelendirdikleri Bitcoin Cash’i tercih etme nedenlerini Bitcoin’in diğerine göre biraz daha hantal kalan yapısına bağlayan Magill şunları söyledi:

Kısa vadede, BCH’yi kullanan birkaç müşterimiz olabilir ve bu bile bizi heyecanlandırıyor. Ancak uzun vadede ödemeleri çok daha düşük ücretlerle işleme imkânı bizim için finansal açıdan harikalar yaratacaktır ve bizim de eğitim sektöründe olduğumuzu unutmayın. Bir seçenek olarak sunduğumuz için müşterilerimizin gittikçe artan oranlarda Bitcoin Cash hakkında bilgi sahibi olmalarını ve kullanmalarını isterim. Bence kişisel olarak ve mali açıdan onlar için harika olacak.

DHA

Siz Ne Düşünüyorsunuz?

Binance