in ,

Bitcoin, düşen bireysel ve kurumsal ilgi eksikliğinden nasıl kurutulur?

Bitcoin'e kurumsal yaklaşım hakkında kaçırmamanız gerekenler
Bitcoin'e kurumsal yaklaşım hakkında kaçırmamanız gerekenler

Kripto Para Haber – Hem kurumsal hem de perakende yatırımcılar, son zamanlarda aktif Bitcoin ticaretinden uzak duruyorlar. Çünkü büyük ölçüde Çin’den gelen Bitcoin üretimine yönelik baskılar, piyasada haftalarca süren yüksek belirsizliğe yol açmış durumda. Coingecko verilerine göre, yaklaşık 34.700 dolar civarındaki mevcut fiyatta Bitcoin, 22 Haziran’da kaydedilen haftalık düşük seviyesi olan 29,154 dolardan %13 oranında toparlanmış görünüyor. Son 48 saatte ise BTC yaklaşık %15 toparlandı ve son 24 saatteki kayıp %4,2 seviyesinde.

Bitcoin’in modeli kırmak için yeni bir katalizöre ihtiyacı var

Finans uzmanı Jehan Chu’ya göre Bitcoin, 30k-40k aralığından çıkmak için bir katalizöre ihtiyaç duyacağı çok önemli bir noktada bulunuyor. Hong Kong’un kripto yatırım şirketi Kenetic Capital’in yönetici ortağı olan Chu, yoğun korku, belirsizlik ve şüphenin (FUD) Bitcoin fiyatlarını düşük tutmada önemli bir rol oynadığını söyledi.


Chu’ya göre, “Benzeri görülmemiş bir FUD akışı, Bitcoin‘in suyun üstünde kalmak için mücadele etmesine neden oldu.” Chu, sonuç olarak, 34 bin doların üzerindeki mevcut fiyat artışına rağmen BTC için kısa vadeli görünümün dalgalı ve belirsiz kaldığını da sözlerine ekledi.

“Yaralarını iyileştirmeye çalışan perakende yatırımcıları kenardayken, hacimler bir sonraki fiyat katalizörüne kadar mücadele edecek.”

Kripto pazarındaki birçok yeni gelişme ile belki de Bitcoin, katalizör olarak seçilebilecek çok çeşitli olaylara sahiptir. Bunlar arasında Çin’den hash oranı geçişinin sona ermesi, Bitcoin’in El Salvador’da yasal bir ihale olarak geçmesi, kurumsal alıcılardan artan BTC birikimi ve ağ zorluğu ayarlamasını içeren en son etkili Bitcoin haberleri yer alıyor.

Madenciler ve kripto borsaları Çin’deki alışverişi kalıcı olarak kapatıp Batı’ya göçe yöneldikçe, BTC hash oranı önemli ölçüde düştü. Artan benimseme, Bitcoin’i bu tür aksaklıklara karşı önemli ölçüde dayanıklı hale getirirken, bu büyüklükte bir hashrate değişikliğinin kısa ila orta vadeli yansımalarının piyasada hissedilmesi kaçınılmazdı.

Ycharts’ın verilerine göre, madencilerin gelirlerinde Mayıs ayından bu yana tutarlı bir düşüş yaşandı. 27 Haziran itibarıyla, madencinin geliri 13,06 milyon dolar olarak gerçekleşti ve bu, 3 Mayıs’taki 71 milyon dolardan 58 milyon dolarlık bir düşüş anlamına geliyor.

BTC’nin uzun vadeli görünümü

Mevcut piyasa koşullarına rağmen, kripto pazarları için profesyonel veriler sağlayan Skew, zaman içinde Bitcoin’deki açık pozisyonların oldukça istikrarlı olduğunu gösteriyor. Ayrıca kripto traderı ve analisti Rekt Capital, Bitcoin piyasa analizinin BTC’nin uzun vadede iyi göründüğü görüşünü desteklediğini söyledi.

zycrypto


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık! Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bitcoin ve Ethereum dip seviyelerinden bir sıçrama yaptı, daha yüksek fiyatlar gelir mi?

Geçen haftaki düşüşte Bitcoin ve Ethereum satın alan yatırımcılara ne oldu?

Bitcoin için "balon" ifadesini kullanan George Soros çark etti! Aile şirketi BTC ticaretine başladı

Bitcoin için “balon” ifadesini kullanan George Soros çark etti! Aile şirketi BTC ticaretine başladı