Bitcoin devinin eski CEO’sundan, çok konuşulacak kripto girişimi

Bitcoin için inanılmaz tahmin: Trilyon dolarlar kartlarda!
Bitcoin için inanılmaz tahmin: Trilyon dolarlar kartlarda!

5 Haziran tarihli The Block’un haberine göre, Bitmain’in kurucusu ve eski CEO’su olan Jihan Wu’nun, Matrix adında yeni bir kripto para girişimi başlattığı bildiriliyor.

Bitcoin devi Bitmain’in eski CEO’sundan önemli kripto para girişimi

The Block tarafından alıntı yapılan bir kaynağa göre, Matrix’in bir gecede dünyanın en büyük OTC masası ve varlık yöneticisi olması bekleniyor. Wu ve ekibi, küresel çapta potansiyel müşterileri ile görüşmekte ve Matrix’in en büyük müşterisinin, Bitcoin devi bir şirket olan Bitmain olacağını biliyorlar.

Bu nedenle, Matrix’in Bitmain’e saklama ve borç verme hizmetleri sunacağı ve karşılığında tezgah üstü (OTC) teklifi için bir likit havuzu alacağı tahmin ediliyor. Bu durumda, Matrix yüksek likidite seviyeleri nedeniyle daha düşük kripto fiyatları sunabilir ve rekabet avantajlarından çok fazla fayda sağlayabilir.

Matrix OTC platformu fazlaca büyürse, Bitcoin arzı top yapabilir!

Dahası Wu’nun Matrix’te ne gibi bir rol oynayacağına ve ülkenin kripto ile ilgili hizmetler konusundaki sert geçmişi nedeniyle platformun Çin’de çalışmasına izin verilip verilmeyeceği konusunda belirsizlik sürüyor. İzin verilip verilmediğine bakılmaksızın, bir kaynak şunları ifade ediyor:

“Matrix Asya’yı kripto OTC için yeni ağırlık merkezi haline getirecek.

Matrix OTC platformu kaynakların söylediği kadar büyürse, çok fazla Bitcoin arzı elde eder ve borsalarda daha yüksek fiyatlara neden olur mu? Aşağıdaki yorum bölümünde ne düşündüğünüzü bize bildirin.

İnvestinblockchain

En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir