in , , ,

Bitcoin Death Cross: Bu tehlikeli aşamadan kaçış yok mu?

Bitcoin Death Cross: Bu tehlikeli aşamadan kaçış yok mu?
Bitcoin Death Cross: Bu tehlikeli aşamadan kaçış yok mu?

Kripto Para Haber – “Tarih tekerrür eder, önce trajedi, sonra komedi olarak” derler. Bitcoin geçmişte birkaç death cross aşamasının üstesinden geldi, ancak bu sefer potansiyelini nasıl ortaya çıkaracak? Her zaman olduğu gibi korkunç mu olacak yoksa piyasa beklenmedik, ders kitabının dışında bir hamleye mi tanık olacak?

Tarihsel olarak, Bitcoin’in tehlikeli bölgeye geçişleri, fiyatı belirgin dezavantajlar kaydettikten hemen sonra meydana geldi. Nitekim, Bitcoin fiyatı neredeyse bir aydır kaygan bir eğimde ve beklendiği gibi, potansiyel bir ölüm kavşağının eşiğinde.


Amsterdam merkezli teknik analist Michaël van de Poppe, son analiz videosunda benzer satırlar hakkında yorum yaparak şunları söyledi:

“Death cross gerçekleşecek. Bundan daha fazla kaçınılamaz.”

Bitcoin 2013’te zirveye ulaştığında, “death cross”un gerçekleşmesi 135 gün sürdü ve bu süre zarfında fiyat % 73 düştü. Death cross, düşüş eğilimini teyit ediyor ve daha da derin bir düşüşten önce geliyor.

2017’de death cross’un gerçekleşmesi 107 gün sürdü. BTC fiyatı 20.000 dolarlık zirvesinden %70 düştü ve önemli hareketli ortalamaların ters yönde geçişi olarak bilinen “death cross” bir kez daha gerçekleştiğinde, kripto para % 65 daha düşüş kaydetti.

Benzer şekilde, Bitcoin Haziran 2019’da zirveye ulaştığında, BTC için birdeath cross ile karşı karşıyayken bu geçiş aşaması 149 gün sürdü. Bu süre zarfında kripto paranın fiyatı % 53 düştü ve aşağı yönde ek bir %55 düzeltme yaşadı.

Bitcoin/USD Grafiği, Kaynak: Twitter
Bitcoin/USD Grafiği, Kaynak: Twitter

Yukarıda belirtilen eğilime göre Bitcoin, zirveden 107 ila 149 gün sonra bir death cross sonrası düşüş gerçekleştirir. Tarih tekerrür edecek olursa, bu yılki potansiyel death cross düşüşü muhtemelen Temmuz sonu veya Eylül başı (yukarıdaki tabloda gösterilen kırmızı alan) arasında herhangi bir zamanda gerçekleşebilir. Bununla birlikte, tüccar ve analist Rekt Capital, başka bir olasılığa işaret etti ve kısa süre önce şu tweet’i attı:

“#BTC düşük performans göstermeye devam ediyor. Bu hızla, death cross önümüzdeki iki hafta içinde gerçekleşecek gibi görünüyor.”

Nitekim, Bitcoin, bu yıl Nisan ayındaki 64.000 dolarlık zirvesinden bu yana zaten %54’ten fazla düştü ve death cross hemen gerçekleşirse, fiyatı 18.000 dolara kadar düşecek (geçmiş trendlere göre). Poppe ayrıca:

“Bitcoin şu anda çok yükseliş yapısında değil. Bu kesinlikle bir güç işareti değil.” dedi.

Bununla birlikte, Bitcoin geri çekilir ve yükselmeye devam ederse, düşüşten kaçınılabilir, ancak Poppe’a göre bu şu anda pek olası görünmüyor. Yine de death cross’dan sonra neler olabileceğine dair olası senaryoya işaret ederek, şunları kaydetti:

Bitcoin, 2019 ve 2013’te olduğu gibi death cross sonrası  denge bulursa ve hemen ardından tekrar yükselirse, yukarı döner ve golden cross görebilriz.

Haberin yazımı esnasında, kripto para 35.000 $’ın hemen altında işlem görüyordu ve son 7 gün içinde % 10.07 düşüş kaydetti.

ambcrypto

 


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık! Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Usta A2021 Haziran ayında göze çarpan 3 kripto para nalist: Bu 4 altcoin için yükselişi bekleyin!

2021 Haziran ayında göze çarpan 3 kripto para