in , ,

Bitcoin Cash ve Cosmos fiyat analizi: BCH ve ATOM nereye gidiyor?

Bitcoin Cash ve Cosmos fiyat analizi: BCH ve ATOM nereye gidiyor?
Bitcoin Cash ve Cosmos fiyat analizi: BCH ve ATOM nereye gidiyor?

Kripto Para Haber – Ayılar küresel kripto piyasasına hakim olmaya devam ederken Bitcoin Cash ve ATOM gibi altcoinler geçen haftaki kayıplarını toparladı. Dar fiyat aralıklarında hareket ettiler ve destek hatlarını savundular. Artan piyasa oynaklığı ile birlikte artan satış baskısındaki tersine dönüş, kripto paraların yukarı doğru ilerlemesine neden olabilir.

Ancak kripto paralar için düşüş hissi hakim olmaya devam ediyor.


Bitcoin Cash (BCH) fiyat analizi

Bitcoin Cash son 4 gün içinde değerinin %23,8’ini kaybetmesine rağmen, neredeyse bir aydır 4 saatlik grafikte yatay seyrediyor. Dün 546 dolarlık destek işaretini savunduktan sonra, fiyat yukarı doğru hareket etmeye başladı ve kripto para yeşil şamdanlar kaydetmeye başladı. Geçen ay 30 günlük yatırım getirisi %30,91 düştü ve aynı dönemde %20,8 fiyat düşüşü de gözlemlendi.

BCH’nin işlem hacmi, dün Göreceli Güç Endeksi’nde aşırı satım bölgesinde bulunduktan sonra varlık fiyat istikrarına yöneldiği için son 24 saat içinde %21,6 arttı. Göstergenin yukarı yönlü hareketi, bu süre zarfında satın alma baskısında bir artışa işaret etti.

Kırmızı çizgiler histogramının altında büyümeye devam ederken Awesome Osilatör aracılığıyla artan düşüş momentumu gözlemlenebiliyor. Bollinger Bantları ayrılmaya başladıkça piyasa oynaklığı da yükseldi. Keskin fiyat hareketi beklenebilir.

Son 10 gün içinde, 546 dolarlık destek seviyesi savunmaya devam edilirken birkaç teste karşı güçlü durdu. Ancak olası bir ihlal, bir sonraki destek seviyesi olan 501 dolara %8’lik bir fiyat düşüşüne neden olabilir.

Cosmos (ATOM) fiyat analizi

CoinMarketCap’te 41. sırada yer alan ATOM, bir haftalık dönemde %6,3 artmasına rağmen 24 saatlik %4,52 fiyat düşüşü kaydetti. Kripto para, 17 Haziran’da %13’lük bir düşüş yaşadıktan sonra 12 Haziran’dan bu yana istikrarlı kazançlar elde etti. Ayrıca son 24 saatte işlem hacminde %13,3 düşüş kaydetti.

Chaikin Para Akışı, artan sermaye çıkışlarının göstergeyi dengenin altına ittiğinin altını çizdi ve sonrasında yatay hareket görüldü.

Bollinger Bantlarının ayrışmasında da piyasa oynaklığında bir artış görülebilir. Varlığın 30 günlük oynaklığı, dünden bu yana 0,40 artışla 1,86 oldu.

MACD çizgileri, 18 Haziran’da Sinyal çizgisi gösterge üzerinde hareket etti ve kripto paranın düşüş eğilimi kaydetti. Göstergenin histogramında zayıflayan düşüş momentumu görülebiliyor.

Bir hafta boyunca 17,2 dolarlık direnç ve 11 dolarlık destek seviyelerine dokunulmadı. Daha fazla düşüş hissi, fiyatın keskin bir şekilde 8,7 dolara düşmesine neden olabilir.

ambcrypto


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dünya Bankası, El Salvador konusunda "cehalet ve ikiyüzlülükle" suçlandı

Dünya Bankası, El Salvador konusunda “cehalet ve ikiyüzlülükle” suçlandı

Hive Blockchain Teknolojileri, Nasdaq listelemesi için onaylandı

Hive Blockchain Teknolojileri, Nasdaq listelemesi için onaylandı