in ,

Bitcoin Cash stres testi yapıldı: İşte en ilginç 5 sonuç

Bitcoin Cash stres testi sonuçları

Bir Blockchain veya kripto paranın sorunlu noktalarını belirlemek birçok farklı yolla yapılabilir. Bu nedenle Bitcoin Cash için bir süre önce uygun bir stres testi yapıldı. Sonuçlar oldukça umut verici ve çok değerli bilgiler elde edildi. Aşağıdaki önemli bulgular genel olarak önem derecesine göre sıralandı.

Bitcoin Cash stres testi sonuçları

5- Basıncı kolaylaştırmak

Bir stres testinin başarılı olması her zaman iyidir, çünkü işlem sayısını arttırmak herhangi bir gerçek problem yaratmaz. Bitcoin Cash söz konusu olduğunda, stres testi oldukça başarılı sonuçlar verir. Çünkü işlem sayısı normal iş hacmine göre on kat daha yüksek. Gelecek için umut verici bir işaret ve geliştiricilerin ve topluluğun tüm sonuçları buna göre gözlemlemesine izin veriyor.

4- 2 milyonun üzerinde işlem tamamlandı

Bir kripto para ağının zorlanması genellikle yol boyunca bazı gecikmelere ve sorunlara neden olabilir. 2018 BCH Stres Test Günü’nde herhangi bir sorun olmadan 2,2 milyondan fazla işlem gerçekleştirildi. Bu, öncelikle projenin ölçeklendirme konusundaki farklı yaklaşımı nedeniyle başarıldı. Bu da bugün piyasadaki Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinden çok farklı.

3- Büyük bloklar akıyor

Bu ölçekte bir stres testi sadece tüm madencilik havuzlarının yardımıyla gerçekleştirilebilir. BCH testi için, tüm büyük madencilik havuzları bir çok büyük bloğu başarıyla işledi. Bu ağ bloklarının bir kısmı 15 MB büyüklüğündeydi; bu da daha büyük blok yaklaşımının bu alt tablonun bir sonraki seviyeye kadar kripto para birimlerinde ölçeklenmesi söz konusu olduğunda gereksiz bir lüks olmadığını gösteriyor. En kısa sürede maksimum BCH blok boyutunu daha fazla artırmak için geliştiricilerin gündeminde bir öneri var.

2- Yeni büyük blok kaydı

2018 BCH stres testi sırasında bir noktada, bir ağ bloğu 23,15 MB bir boyutta oluşturuldu. Bu, kripto para dünyasında mutlak bir kayıt ve ayrıca bu özel ağ için daha yüksek sınırlara sahip olmanın iyi olduğunu gösteriyor. Akılda tutulması gereken bir şey, bu durum normdan ziyade bir istisna. Ancak yine de görmek ilginç.

1- Düşük ücretlerle işlemler yapıldı

Kripto para birimini harcama, genellikle bir işlemi yayınlamanın ne kadar pahalı olduğuna bağlı. Bitcoin Cash söz konusu olduğunda, bu stres testi genel işlem maliyetini önemli ölçüde şişirmedi. Bu test sırasındaki çoğu ağ işlemi, inanılmaz derecede ucuz olan 0,001 dolarlık bir ücretle tamamlandı.

Sonuç

Kullanıcıların bu stres testinin, normal Bitcoin Cash ağ etkinliğinin uygun bir temsili olmadığını akılda tutmaları gerekecek. İşlerin günden güne nasıl geçtiğine göre çok daha fazla işlem yapıldı. Öyle olsa bile, gelecekte neler olabileceğine hazırlık yapmak asla kötü bir fikir değil. Bitcoin Cash bu konuda tüm kartları elinde tutuyor. İşlerin nasıl ilerleyeceği ise havada kalıyor.

Nulltx

En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
Digifinex Borsası Tether'a inanmıyor!

Digifinex Borsası TrustToken’i ekleyip Tether’i (USDT) kaldırıyor

Bitcoin 25 Ekim

Bitcoin 15 Eylül fiyat görünümü:  BTC’de yükseliş teyidi alındı mı?