in ,

Bitcoin Cash fiyat analizi: BCH yükseliş trendini başlatabilecek mi?

Bitcoin Cash fiyat analizi: BCH yükseliş trendini başlatabilecek mi?
Bitcoin Cash fiyat analizi: BCH yükseliş trendini başlatabilecek mi?

Kripto Para Haber – Altcoin piyasası için geçen hafta hareketli geçerken Bitcoin Cash ise %16’nın üzerinde kayıpla karşı karşıya kaldı. Çoğu altcoin değeri istikrarlı bir şekilde düşerken, AVAX, ALGO, ATOM ve XTZ gibi altcoinler ise kâr toplamaya devam etti. Ne yazık ki, Bitcoin Cash, %16’nın üzerinde kayıplara neden olan sıkıntılı bir ticaret haftası geçirdi.

BCH grafiğinde oluşan aşağı yönlü kanal düşüşünü gösterdi. Ancak piyasada biraz iyimserlik vardı. Daha yeni bir zirve tahmin edilebilir ve yukarı doğru bir kırılma ihtimali de vardı. Yazım sırasında BCH, dünkü kapanışa göre %2,5 artışla 622,6 dolardan işlem görüyor.


Bitcoin Cash 4 saatlik grafik

Bitcoin Cash fiyat analizi

Bitcoin Cash, fiyat düşük trend çizgisinden geri döndükten sonra başka bir kırılma yaşamadı. İleriye dönük olarak, 630 doların üzerinde gerçekleşecek itme %38,2 Fibonacci seviyesinde daha yeni bir yüksek seviyenin yolunu açması beklenebilir. Oradan, yukarı doğru bir kırılma, 700 dolarlık işarete doğru bir artışı bile tetikleyebilir.

Model ideal olarak yukarı yönde bir kırılmaya tanık olsa da, yazım sırasında piyasa dinamikleri henüz bu sonucu desteklemedi. Bunun temel nedeni, BCH göstergelerinin uzun bir ralli için zayıf koşulların hâlâ olması.

Grafikte 4 saatlik Göreceli Güç Endeksi (RSI) yazım sırasında düşüş bölgesinde yer alıyordu. Göreceli Güç Endeksi, piyasada bir düşüş trendi aktif olduğunda genellikle 55 seviyesinin altında işlem görür. Bu koşulların üstesinden gelmek için RSI’nin 60 seviyesinin üzerine çıkması gerekiyor. Ayrıca, MACD göstergesi de dengenin altında işlem görüyordu ve herhangi bir canlanma belirtisi göstermedi.

Ancak Awesome Assilator ilginç bir gözlem yaptı. Yükselen bir ikiz zirve kurulumu, yukarı doğru baskıda olası bir artışa yol açtı ve bu kısa vadede görülebilirken, bir sonraki BCH rallisi için çok daha fazla gösterge gerekiyor.

BCH’nin 24 saatlik ticaret hacimleri yukarı yönlü ilerlemeyle birlikte %10’a yakın bir artış kaydetti. Fiyat, aşağı kanalının orta çizgisinin üzerine çıkma eğiliminde olsa da, yukarı doğru bir kırılma şansı zayıf görünüyordu. BCH’nin göstergelerinin çoğu düşüş pozisyonunda yer alırken sadece Awesome Assilator görünümü biraz daha olumluydu. Kâr alma görülürse, fiyat %50 Fibonacci seviyesini 593,6 dolardan tekrar ziyaret edebilir.

ambcrypto


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diyarbekirspor "Aldığın token gol olsun" sloganıyla kripto para dünyasına adım attı:

Diyarbekirspor “Aldığın token gol olsun” sloganıyla kripto para dünyasına adım attı: DBS token şimdi ön satışta!

HyperTrader ile nedir, nasıl kullanılır?

HyperTrader nedir, nasıl kullanılır?