in ,

Bitcoin bu modeli izlerse 1 milyon dolar olacak: Bu kez nokta atışı tarih verdiler

Silk Road kurucusundan “akıllara zarar” Bitcoin tahmini!
Silk Road kurucusundan “akıllara zarar” Bitcoin tahmini!

Pek çok analist Bitcoin için milyon dolarlık fiyat tahminleri yaptı. Ancak çok az kişi spesifik bir tarihi hedef aldı. Ünlü bir analiste göre BTC’nin tarihsel fiyat hareketini takip etmesi halinde 1 Şubat 2028’de tam 1 milyon dolara varabileceği tahmin ediliyor.

Milyon dolarlık hedef, Timothy Peterson’un Never Look Back (Asla Arkana Bakma) isimli analizinden yola çıkarak ileri sürüldü.

Zaman geçtikçe bazı fiyat tabanlarından aşağı hiç inilmiyor

Peterson, Bitcoin’in sürekli büyüyen bir fiyatı koruduğunu açıklıyor. Başka bir deyişle, adopsiyon büyüdükçe asla ihlal edilmeyen bir fiyat tabanından söz edebiliriz.

Aşağıdaki grafikte görebilirsiniz:

Timothy Peterson ve Craig Hammell ortaya sürdükleri teoriyi şöyle açıklıyor:

Öforik baloncukları görmezden geldiğinizde Bitcoin’in fiyatında istikrarlı bir yükseliş göreceksiniz. Bitcoin çoğu kişi tarafından fark edilmemiş, bilinmeyen bir karakteristiğe sahip. Biz, buna “Asla Arkana Bakma Fiyatı” diyoruz. Bu fiyat, Bitcoin’in belirli bir fiyat seviyesinde olduğu son zamandır. Bu fiyata ulaştığında ise sadece yükselir ve bir daha asla bu değere geri çekilmez.

Bitcoin 1 milyon dolara nasıl yükselecek?

Peterson logaritmik ölçekte “Asla Arkana Bakma” fiyatını belirttiğinde, Bitcoin’in on yıllık tarihi boyunca, yukarı ve sağa doğru güçlü bir eğilim ortaya çıktı.

Coinbase’den yazılım mühendisi Craig Hammell, kabaca bir fiyat tahmini yapmak için tarihsel verileri analiz etti. Analiz maksimum fiyat, minimum fiyat ve ortalama beklenen fiyatı içeriyor.

Bu modele göre, Bitcoin’in 1 Şubat 2028’de yükselmesi beklenen fiyat 1 milyon dolar. Bu tarihteki maksimum fiyat ise yaklaşık 1,5 milyon dolar olarak gösteriliyor.

“Bitcoin tutanlar, Bitcoin’i koruyan ve büyüten devrimcilerdir.”

Peterson’ın “asla arkana bakma” fiyatı, Bitcoin’in temel benimsemesini ve hodler’ları temsil ediyor ve kripto paralarını uzun süre elinde tutanlar, belli bir seviyenin altına inilmemesine sebep oluyor.

Peterson:

Bu grubun davranışı sadece uzun vade odaklı değil, sonsuz odaklı. Bu insanlar Bitcoin kullananlar. Bu grup, Bitcoin’in fiyatı için bir zemin değeri sağlıyor.

Bu eğilim, Bitcoin’in yıllık en düşük fiyatlarında da görülebiliyor. Öforik üstleri ve değişken yükseliş trendlerini takip etmek yerine, Bitcoin’in yıllık en düşük seviyelerine baktığımızda, bir yıl hariç, her zaman büyüdüğünü görüyoruz.

Bitcoin tutanlar, Bitcoin’i koruyan ve büyüten devrimcilerdir.


Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 15 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
Veteran yatırımcıdan XRP yatırımcılarına kritik uyarı! “Çıkmaz sokak…”

19 Kasım Ripple analizi: XRP fiyatı için destek ve direnç seviyeleri, beklenen yön ve daha fazlası

461 milyon dolarlık Bitcoin transfer edildi! Yükseliş sinyali mi?

Bitcoin analizi: BTC 8.000 dolar seviyesine tutunmaya çalışıyor