in ,

Bitcoin bu gidişata göre 40.000 doların üstüne çıkabilir

Bitcoin bu gidişata göre 40.000 doların üstüne çıkabilir
Bitcoin bu gidişata göre 40.000 doların üstüne çıkabilir

Kripto Para Haber- Bitcoin (BTC) geçtiğimiz ay büyük bir çöküş yaşadı. Fakat şimdilerde değerinde önemli bir artış görmek üzere olduğumuz sinyallerini veriyor. Yapılan bütün analizler en büyük kripto para olan Bitcoin için olası bir toparlanma olduğunu kanıtlıyor.

Bitcoin’in nisan ayı ortasında kaydedilen tüm zamanların en yüksek seviyesi olan yaklaşık 65.000 Amerikan doları seviyesinden yaklaşık olarak yüzde 50 oranında bir düşüş yaşanmıştı.


Bitcoin’in değeri merdivenden aşağı inerken beklenen oldu ve birkaç altcoini de beraberinde sürükledi. Bitcoin’in aşağı doğru sıçramasından bu yana, kripto para birimi şimdilerde 40.000 doların biraz altında seyrediyor. Ancak son gelişmeler, Bitcoin’in 40.000 dolar seviyesinin üzerine çıkmak üzere olduğunu gösteriyor.

Tesla ve Amazon’un Bitcoin’in 40.000 dolara ulaşmasındaki rolü ne?

Bitcoin’de yaşanan değer kaybı Tesla’nın Bitcoin’i bir ödeme şekli olarak kabul etmeyi bırakma duyurusu da dahil olmak üzere çeşitli faktörlere bağlanabilir.

Duyuru, elektrikli araç şirketi CEO’su Elon Musk’ın enerji kullanımı konusunda Bitcoin’in adını geçirmesinin ardından aşağı yönlü hareket başladı. Ayrıca Bitcoin madenciliğini de çevreye zararlı olarak etiketledi.

Yine de Tesla “büyük olasılıkla Bitcoin’i kabul etmeye devam edecek”  ile açıklamalarında değişikliğe gittiler. Otomobil üreticisi CEO’su yakın tarihli bir açıklamada, Tesla’nın yenilenebilir enerji Bitcoin madenciliğinin en az yüzde 50’sine güç sağladığı sürece Bitcoin ödemesini kabul edeceğini söyledi.

Tesla’nın Bitcoin’i kabul edeceğini söylemek için yaptığı ilk duyuruda kripto para birimi hızla yükseldi. Tesla’nın ödemeleri kabul etmeye devam ettiğinde ise değerinin patlama yapacağına dair umutlar yüksek.

Bitcoin fiyatında artışa neden olabilecek bir diğer faktör ise Amazon’dan gelen son haberler oldu. Yayınlanan raporlar, Amazon‘un yıl sonundan önce Bitcoin ödemelerini kabul etmeyi düşündüğü yönünde.

26 temmuz btc

Şu anda Amazon, Digital Currency ve Blockchain ürün yol haritasını geliştirmeye yardımcı olacak bir lider arıyor. İçeriden bir kaynak, yeni iş teklifinin Amazon’un kripto para alanını keşfetmek amaçlı olduğunu ifade etti.

“Bu hamle yalnızca önümüzdeki günlerde bir noktada kripto para birimi ödeme çözümleri kurma hareketlerinden geçmiyor. Bunlar Amazon’un nasıl çalışacağına dair gelecekteki mekanizmanın eksiksiz, iyi tartışılmış, ayrılmaz bir parçası. Bu hamleler Bitcoin ile başlıyor. Kripto para projesinin en önemli yeri olan ilk aşaması ve direktifi ise en tepeden Jeff Bezos’un kendisinden geliyor.”

Amazon’un Bitcoin’i bir ödeme şekli olarak kabul etmesi, kripto para biriminin kullanımını artıracak ve daha geniş bir alanda kabul görmesine neden olacaktır.

Analistler kısa bir sıkışıklığın ardından Bitcoin’de dalgalanma bekliyor

Ayrıca bazı analistler, kısa süreli bir sıkışmanın Bitcoin’i 40.000 dolara ulaşmasını desteklediğini belirtti. Sashimi Nakamoto, CryptoQuant’a kısa devreler daralmaya başladığında Bitcoin’in 30.000 dolarlık düşük aralığını koruması halinde önümüzdeki günlerde veya haftalarda muhtemelen yükseliş trendi kazanacağını yazdı.

Ek olarak, Delta Exchange CEO’su Pankaj Balani de yorum yaptı. Balani, Bitcoin’in 40.000 dolar aralığının üzerine çıkmaya zorlayan yükseliş işaretleri olduğunu söyledi.

Bu yazı yazıldığı sırada ise Bitcoin 38.412 dolardan işlem görüyor.

cryptonewsflash


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tether yöneticilerine banka dolandırıcılığına yönelik soruşturma açıldığı iddiası

Tether yöneticilerine banka dolandırıcılığına yönelik soruşturma açıldığı iddiası- Bloomberg

Solana ağında şimdiye kadarki en büyük likidite erezyonu gerçekleşti!

Solana teknik görünüm analizi: SOL geleceği ve izlenecek seviyeler