in

Bitcoin bir boğa koşusunda mı? Yükseliş devam edebilir mi? Analist görüşü ve teknik görünüm

Bitcoin bir boğa koşusunda mı? Yükseliş devam edebilir mi? Analist görüşü ve teknik görünüm
Bitcoin bir boğa koşusunda mı? Yükseliş devam edebilir mi? Analist görüşü ve teknik görünüm

Kripto Para Haber – Bitcoin, son birkaç gün içinde güçlü bir ralli yaşadı ve 40.000 doların üzerini gördü. Doğal olarak herkesin aklına tek bir soru geldi: “Bu bir boğa koşusu mu?” Blockchain ölçümlerinin ve analistlerin söylediklerini göz önünde bulundurduğumuzda, cevap beklendiği gibi olmayabilir.

Bitcoin bir boğa koşusunda mı?

Boğa koşuları hem kısa hem de uzun vadeli olabilir, ancak ne tür bir yatırımcı olduğunuza bağlı olarak bakış açınız değişebilir. Günlük grafikte birden fazla metrik tarafından kaydedilen harekete baktığımızda, Bitcoin iyi durumda görünüyor.


20 Temmuz’dan bu yana, kral kripto para %25,19 arttı ve fiyat hareketleri metriklere de yansıdı. 2,3 milyon dolar artan “gerçekleşen kârlar” en büyük sıçramayı gösterdi.

26 Temmuz’dan önce gerçekleşen kârlar sadece 214.027 dolar iken, dün aynı kârlar 2,5 milyon dolar dolar seviyesindeydi. Bu da şu anda Bitcoin’in neredeyse 80 gündür olduğundan çok daha kârlı olduğunu gösteriyor. Ayrıca fiyat yükseldikçe daha fazla yatırımcı aktif hale geldiğinden Aktif Adresler de arttı.

Bahsi geçen pek çok adresin en son 3 Temmuz’da aktif olduğu gözlemlendi. Bu olumlu hareketi desteklemek, kripto paranın gerçeğe uygun bir değere sahip olup olmadığını gösteren MVRV (Piyasa Değeri / Gerçekleşen Değer) oranı idi. Bitcoin görünüşte kârlı hale geldiğinden gösterge 43 günün en yüksek seviyesine çıktı.

Tüm bu faktörler, kısa vadeli bir boğa koşusunun açık bir göstergesi. Ancak alım satım için hedeflerinizin ne olması gerektiği de önemli.

Giriş ve çıkış noktaları

Analist Tone Vays, son analizinde Bitcoin ve yatırımcıların bu boğa koşusundan en iyi şekilde yararlanmaları için önemli olan önemli bölgeleri belirledi. Vays’in dikkat çektiği bölgelerden ilki, dünkü işlem sırasında dokunulan 40 bin dolardı. BTC 40 bin doların üzerinde kapanabilirse kral kripto para için yukarı doğru tutarlı bir hareket mümkün olabilir.

İkinci önemli bölge ise 200 günlük MA ve 50 günlük MA. İkisi de şu anda direnç konumunda. Boğa koşusunu desteklemek için bu iki seviyenin desteğe dönüştürülmesi gerekiyor.

“Bunu bir boğa piyasası olarak görüyorum. Tıpkı Twitter’dakilerin dediği gibi, yıl sonuna kadar 100.000 dolar bekliyorum”

ambcrypto


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABD Senatöründen kripto para açıklaması: "Saldırılarda kullanılmasını engelleyeceğiz"

ABD Senatöründen kripto para açıklaması: “Saldırılarda kullanılmasını engelleyeceğiz”

Dünyanın en büyük bankalarından Goldman Sachs, DeFi ETF başvurusu yaptı!

Dünyanın en büyük bankalarından Goldman Sachs, DeFi ETF başvurusu yaptı!