Bitcoin baskınlık oranı rekor seviyelere çıkarken altcoin’ler can çekişiyor

Bitcoin baskınlık oranı
Bitcoin baskınlık oranı 2016 hareketi benzerliği altcoin mevsimini çağrıştırıyor

Bitcoin (BTC) fiyatı, birkaç gün süren yoğun yukarı yönlü fiyat hareketinin ardından son hamlede 12.000 doları geçerek altcoin’leri çukura itti. Coin360’tan gelen veriler BTC/USD’nin 6 Ağustos’ta 12.300 doları aştığını ve haftalık kazancını %25’in üzerine çıkardığını gösteriyor.

Bitcoin düşüş beklentilerini boşa çıkardı

Parite şu an 11 Temmuz’dan bu yana en yüksek seviyede işlem görüyor ve bu yükseliş Çin ile Amerika Birleşik Devletleri arasında başlayan ticaret savaşındaki gerginliğin ortasında geliyor. Hong Kong, ABD ve Çin’i döviz manipülatörü olarak tayin eden kargaşayla birlikte, borsalar üzerindeki baskı hafta sonu boyunca Bitcoin artışını tetikledi.

Altcoin’ler eziliyor

Cointelegraph tarafından bildirildiği üzere, yükselişin artması, Washington’un kripto para biriminin düzenleyici analizini takiben birkaç hafta süren düşüş hissini iptal etti. Bu durumda en çok zararı gören, hiç gerçekleşmemiş bir ralliyi bekleyen, yılların çoğunu bir umutla altcoin’lerde geçiren zavallı altcoin yatırımcıları oldu.

Analist ve trader Josh Rager, Salı günü yaptığı açıklamada, “Çoğu altcoin için kötü haber, bazıları dolar cinsinden artacak, ancak çoğu BTC’nin önünde diz çökecek” dedi. Bitcoin’in piyasa değeri hakimiyeti şu an %68,4’te, ve analist Bitcoin’in 2018’deki %35 düşük baskınlık seviyesine bir daha asla gelmeyeceğini söyledi.

Fxstreet

En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birik
7im, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir