Bitcoin balinası satış uyarısı: Coinbase Borsa’sına gönderilen 18.900 BTC, endişe oluşturdu

Bitcoin ve Ripple balinalarından milyonlarca dolarlık hamleler
Bitcoin ve Ripple balinalarından milyonlarca dolarlık hamleler

Bitcoin yönünü yukarı doğru çevirmişken endişe verici bir gelişme yaşandı. Bir Bitcoin balinası yaklaşık 154 milyon dolar değerinde 18.900 BTC’yi Coinbase Borsa’sına gönderdi. Kripto trader’ları endişe verici durumun sebebini anlamaya çalıştı.

Bitcoin Balinası varlığını 3’e böldü

Ancak dikkatle izlenen transferde alışılmadık bir şey oldu. Herkes yeni bir satış dalgası beklerken balina alışılmışın dışında bir hareket sergiledi ve Coinbase ulaşan Bitcoin’leri tekrar taşıdı. Satışın tetiklenmesinden ve Bitcoin fiyatının düşmesinden korkan topluğun derin bir nefes almasına sebep olan hareket 18.900 BTC’yi 3’e bölerek borsadan çıkardı.

https://twitter.com/whale_alert/status/1138902590455001090

Transferden üç saat sonra, BTC, Coinbase’den üç bilinmeyen cüzdana gönderildi ve arkasında bir çok soru işareti bıraktı. Yapılan transferlerin ayrıntıları şu şekilde:

  • Coinbase’den bilinmeyen cüzdana transfer edilen 80.1 milyon dolar değerinde 9.900 BTC
  • Coinbase’den bilinmeyen cüzdana transfer edilen 56.6 milyon dolar değerinde 7.000 BTC
  • Coinbase’den bilinmeyen cüzdana transfer edilen 16.1 milyon dolar değerinde 2.000 BTC

Satış niyetli balinanın endişe uyandırması son derece normal, çünkü bu ayın başlarında, bir kripto balinası, Bitcoin fiyatı düşmeden hemen önce 25.160 BTC’yi Coinbase’e taşıdıktan sonra piyasa satışını tetiklemekle suçlandı. Balina çok dikkat çekdiği için mi satıştan vaz geçti? Yoksa BTC’nin daha fazla artacağını düşündüğü için mi kararını erteledi? Şimdilik bilinmiyor ancak balina karar verdiği zaman öğrenmek için Kripto Para Haber’i takip edebilirsiniz.

Dailyhodl

En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir