in , ,

Bitcoin balinaları bir günde 60 bin BTC ekledi: Temmuz BTC için kârlı başladı

Bitcoin balinaları daha fazla düşüşü engelliyor mu? Her düşüşte yüksek alımlarla geri dönüyorlar
Bitcoin balinaları daha fazla düşüşü engelliyor mu? Her düşüşte yüksek alımlarla geri dönüyorlar

Kripto Para Haber – Bitcoin balinaları hâlâ BTC satın alıyor ve 60 bin BTC alımıyla tek bir günde en yüksek birikimi kaydetti.

Blockchain veri analiz firması Santiment, balinaların bir günde 60.000 BTC satın aldığını ve bu yılın en büyük günlük birikimi olduğunu bildirdi.


Bu bağlamda Bitcoin balinaları, tek bir adreste 100 ile 10.000 arasında bitcoin tutan büyük yatırımcılar ve kurumlar olarak takdir edilir. Santiment’e göre, bu adresler şu anda birleşik 9.12 milyon Bitcoin’e sahip – bir buçuk ay öncesine kıyasla 100 bin daha fazla.

santiment_data
Kaynak: Santiment

Bitcoin balinaları hala daha fazla BTC alma peşinde

Birçok bireysel yatırımcı, Nisan ortasından bu yana Bitcoin değerinin %50’den fazlasını kaybetmesi nedeniyle panik yaşadı. Bununla birlikte, BTC balinaları düşüşü, bir satın alma fırsatı olarak gördü ve son üç ayda kripto varlığı biriktirmeye devam etti.

En az 10.000 BTC tutan adresler, bir aydan kısa sürede yaklaşık 90.000 BTC satın aldı. Santiment’in açıkladığı gibi bu “devasa büyük” adresler, o sırada dolaşımdaki tüm bitcoin’in yarısını tutuyordu.

Elon Musk kaynaklı oynaklık ve Çin FUD ile bile, Bitcoin balinaları biriktirmeye devam etti ve son altı hafta içinde portföylerine yaklaşık 3,6 milyar dolar değerinde bitcoin ekledi.

Temmuz Bitcoin için kârlı devam edecek mi?

Balinaların eylemleri genellikle piyasa üzerinde anında bir etkiye sahiptir. Beklendiği gibi, balinalar tarafından yapılan son 60.000 BTC alımı, bitcoin’in % 5’ten fazla kazanç kaydettiğini gördü. Bu, bugünün düşüşünden önce dün 35.000 doların üzerinde bir artışla sonuçlandı.

Birçoğu, Bitcoin hash oranındaki son düşüş ve olumsuz zorluk ayarlaması konusunda endişeli olsa da, Temmuz kripto para için iyi başladı.

Tarih bazen kendini tekrar etmese de, varlık son 10 yılda 7. ayda kayıptan (üç) daha fazla kazanç (yedi) kaydettiği için Temmuz tarihsel olarak bitcoin için karlı bir ay. Bitcoin’in Temmuz ayındaki en büyük kaybı 2011 ve 2019’da, kripto paranın ayı % 19,7 kayıpla kapattığı, en büyük kazancının ise 2012’de % 36,5 karla olduğu yıl oldu.

Bu haber ilk olarak cryptopotato.com’da yayınlandı.


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bitcoin (BTC) haftaya nasıl başladı? Kritik seviyeler neler?

Bitcoin (BTC) haftaya nasıl başladı? Kritik seviyeler neler?

Aave, kurumlardan gelen yoğun talebe yanıt olarak "izinli dağıtım" başlatacak

Aave, kurumlardan gelen yoğun talebe yanıt olarak “izinli dağıtım” başlatacak