in , ,

Bitcoin analizi: BTC 3 günlük düşüşünü sonlandırabilecek mi?

Bitcoin küresel piyasalardan ayrışıyor
Bitcoin küresel piyasalardan ayrışıyor

Bitcoin fiyatı, hafta başından beri gelen düşüş seyrini dünde devam ettirdi. Dün, 7.255 dolardan açılan BTC fiyatı, en yüksek 7.271 doları gördükten sonra 7.128 dolara kadar düştü. Gün kapanışı ise 7.204 dolarda gerçekleşti. Buna göre Bitcoin’de binde 70’lik bir düşüş gerçekleşti.

Günlük Bitcoin fiyat analizi

Kısa vadeli düşüş eğiliminde daha çok 7.180 dolar seviyelerinde destek bulduğunu gördüğümüz Bitcoin, bugün mevcut seviyelerinden yukarı yönlü bir hamle yapabilir. Bunu 4 saatlik BTC/USD grafiğinden takip ettiğimiz Stokastik RSI’nın aşırı satım bölgesine inmesiyle teyit edebiliyoruz. Ayrıca saatlik görünümde -7.200 doların üzerinde kaldığı sürece- düşüşe geçen stokastik RSI’nın terse dönme ihtimali de var.Yükseliş hamlesinde BTC için ilk direnç, 7.250-60 dolar aralığı olarak gözüküyor. Bu alan hem 4 saatlik hem de günlük EMA 20 seviyesinin çakıştığı bölge. Bu seviyenin kırılması halinde 7.500 dolar bandına doğru bir yükseliş yapabileceğini görüyoruz. 7.585 dolar, Bollinger üst bandını temsil eden nokta olarak duruyor. Buna göre 7.250 doların geçilmesi halinde bir sonraki direnç noktası Bollinger orta bandı olan 7.320 dolar.

Aksi senaryoda BTC/USD 7.250- 7.3.20 direnç aralığını kırabilecek alım hacmi yakalayamazsa, düşüş trendinin etkisiyle satış baskısı yeniden kendini gösterebilir. Bu durumda da dünkü dip seviyesi 7.120 dolar yeniden gündeme gelecek olup aşağı yönlü aşılması muhtemel hale gelecektir. Satış hacminin artması durumunda ise 2. destek noktası olarak 7.050 dolar seviyesinin takip edilmesinde fayda var.


Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 15 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bitcoin yeniden 18.000 doları kazanırken XRP, Spark snapshot sonrası düşüşte

26 Aralık 2019: Kripto para pazarlarında son durum

Michael Novogratz

Mike Novogratz Nouriel Roubini’ye karşı Bitcoin iddiasını kazandı