in

Bitcoin almak için artık çok mu geç? BTC almak ve almamak için haklı sebepler

JPMorgan analistlerinden yatırımcılara Bitcoin uyarısı!
JPMorgan analistlerinden yatırımcılara Bitcoin uyarısı!

Kripto Para Haber – Her yatırımcının, özellikle de piyasaya yeni giren yatırımcıların aklından geçen en büyük sorular: Bitcoin’i iyi bir fiyata satın alma şansımı kaçırdım mı? Bitcoin almak için geç mi kaldım? Gelin bu sorunun yanıtını birlikte inceleyelim.

Geçen sene çok hareketli geçti

Bir yıldan biraz daha uzun bir süre önce, Mart 2020’de %18,3 düştükten sonra Bitcoin 5.000 doların altındaydı. Dünya BTC’yi bir süreliğine pek de umursamamaya karar vermişti. Zira dünyayı kasıp kavuran bir pandemi ortaya çıkmıştı ve halen devam ediyor. Ülkeler birbiri ardına karantinaya giriyordu.


Analistler, bunun finansal piyasaları nasıl etkileyeceği konusunda çeşitli tahminler veriyorlardı ve bazıları piyasalarda muazzam bir düşüş öngörüyordu. Ve haklı çıktılar. 2020’nin Mart ayında piyasaların çöktüğünü ve insanların saatler içinde büyük miktarlarda para kaybettiğini gördük. Ama sonra Mayıs ayı bambaşka bir görüntü çizdi.

Yukarıdaki grafik, Bitcoin’in Nisan ayında ve Mayıs ayında toparlanmaya nasıl başladığını gösteriyor. BTC o dönem arkasına bakmadan yükselmeye devam etti. Kısa bir süre sonra, Bitcoin 10 bin dolar civarına geldi ve birçok insan Bitcoin satın almak için geç kaldıklarını düşündü. Sonra Bitcoin 20 bin dolara fırladı, çoğu insan yine geç kaldıklarını düşündü. 60 bin dolara ulaşana kadar aynısı tekrar tekrar yaşandı ve şu anda 37 bin doların biraz üzerindeyiz.

Bitcoin almak neden mantıklıdır?

Bitcoin satın almak için iyi nedenler olarak gösterilebilecek birkaç şey var:

  • Diğer varlık sınıflarından bağımsızdır.
  • Yeni bir varlık sınıfıdır.
  • Dijital bir para birimi olduğu göz önüne alındığında, fiat para birimlerinin olduğu gibi enflasyona veya devalüasyona tabi değildir.
  • İyi bir değer deposudur.
  • Otoriteler tarafından yönetilmez.

Bitcoin almak neden mantıksızdır?

Elbette Bitcoin satın almanın dezavantajları da var. Onlar da şöyle:

  • Fiyat çok dalgalıdır.
  • Varlık olmanın yanı sıra henüz gerçek dünya uygulaması yok.
  • Diğer varlıklardan daha fazla manipülasyona tabidir.
  • Bilgisayar korsanlarının hedefi olması nedeniyle depolama ve güvenlik sorunları var.
  • Bitcoin işlemleri geri alınamaz.

Yaklaşık on yıllık olmasına rağmen, Bitcoin’in arkasındaki teknoloji halen nispeten yeni. Bitcoin almak veya almamak için daha birçok neden verilebilir. Ancak bunun paranızı koymak istediğiniz bir varlık olup olmadığına karar vermek size kalmış.

bitcoinist


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bitcoin Cash ve Polygon fiyat analizi: BCH ve MATIC için izlenecek seviyeler

Bitcoin Cash ve Polygon fiyat analizi: BCH ve MATIC için izlenecek seviyeler

Tarihin en pahalı şaka NFT'si olan Doge alıcısını buldu!

Tarihin en pahalı şaka NFT’si olan Doge alıcısını buldu!