Bitcoin 9 Ağustos görünümü: BTC’de dip görüldü mü?

bitcoin 9 ağustos

Bitcoin 9 Ağustos fiyat görünümüne dair önemli detayları şu şekilde özetledik:

  • Bitcoin dün akşam saatlerinde 6.130 dolar seviyesini gördükten sonra, hafif bir toparlanmaya girdi
  • Bitcoin’in bu seferki düşüşünde iki günlük kayıp yaklaşık yüzde 12 civarında oldu.
  • Bitcoin belirlediğimiz ana destek seviyesine dokunduktan sonra hızlı bir toparlanma yaşadı.
  • Önemli göstergeler orta ve uzun vadede olumsuz olsa da kısa vadede bazı olumlu sinyaller veriyor.

Bitcoin 9 Ağustos fiyat eğilimi

Bitcoin, kripto para piyasası için olumsuz sayılabilecek gelişmelerden dolayı ve küresel piyasalarda doların değer artışının da aynı döneme denk gelmesi ile zaten ayı piyasasındaki görünümünde düşüşünü iyice derinleştirdi.

Dünkü fiyat hareketleri ile bir süredir takip ettiğimiz ve grafikte de görülen ana destek seviyesi olan 6.169 dolar seviyeleri denendikten sonra bu noktadan bir toparlanma görüyoruz.  Şu an için bu seviye önemli bir destek noktası olarak takip edilirken, kırılması halinde düşüşlerin daha da derinleşmesini görebiliriz.

Fakat Bitcoin fiyatında anlık görünüm ise, toparlanmanın olduğu yönünde. Mevcut görünüm TSİ akşam saatlerine kadar yukarı yönlü veya en azından yatay seyrini devam ettirebilirse, mevcut düşüşe sebep olan gelişmelerin artık fiyatlandığını söyleyebiliriz. Ardından gelecek olan olumlu gelişmeler kripto para paritelerinin toparlanmasını sağlayabilir.

Bitcoin ve diğer altcoinlerin toparlanma sürecini iki çıpaya bağlayabiliriz. Birincisi yakından takip edilmesi gereken doların küresel piyasalardaki gidişatı ikincisi ise Bakkt gibi önemli kripto para borsası hakkındaki gelişmelerden oluşan kurumsal gelişmeler.

En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.

Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.

Siz Ne Düşünüyorsunuz?

Binance